Новини

Назад

Відкриття Ювілейного року св. Мартина

: 749 2015-11-14 10:17:54

11 листопада 2015 р. у Мукачівській дієцезії було урочисто відкрито Ювілейний рік св. Мартина з Туру. З цієї нагоди урочисту Службу Божу на запрошення єпископа-ординарія Антала Майнека очолив представник Ватикану архієпископ П’єро Маріні.

Настоятель кафедрального собору о. Роман Шнеп на початку привітав гостя, місцевого ординарія, всіх священиків, монахинь і присутніх вірян, яких приїхало чимало зі всієї області – від Рахова до Перечина.

Напередодні відпусту відбулось духовне підготування - парафія спільно молилась дев’ятницю та Літанію до св. Мартина, а три останні дні у проповідях священики на угорських та українських Месах розповідали історії з життя святого.

У день відпусту кафедральний собор був вщент заповнений. Та, як зазвичай, всі промови, звернення, молитви, піснеспіви лунали угорською і українською мовами, а читання і прохання, окрім цих мов, пролунали також словацькою і німецькою.

У проповіді архієпископ вказав на роль св. Мартина у вже постарівшому римському суспільстві і в церкві під загрозою прихильності до багатства і гордості.  «Мартин постає перед нами в якості свідка справжніх цінностей Євангелія. У час Святого Мартина відбулося те, що повторилося пізніше для сучасників святого Франциска Ассизького, віруючі бачили у ньому образ Ісуса на землі», - сказав архієпископ Маріні. Далі він також розповів випадок із життя Мартина, вже єпископа, як він не розпочав Службу, поки не був одягнений жебрак, який звернувся по допомогу. «Проголошене Євангеліє і фігура Мартина вимагають від нас сьогодні зрілості у нашій милості і зайняття позиції перед реальністю. Християнське милосердя здійснюється до людей і конкретних людських груп і не може ігнорувати труднощі, боротьбу, зіставлення без втрати свого християнського єства. Треба зрозуміти заповіді блаженства тих, хто милосердний і є носієм миру. Добре відомо, що ці заповіді блаженства незрозумілі для корисливого і кар’єристського світу, заснованого виключно на грошах і прибутку,» - наголосив архієпископ, згадавши також, що і Папа Франциск робить себе голосом бідних у сучасному світі і говорить від їхнього імені, закликаючи до милосердя. Адже недарма навіть наступний рік у Вселенській Церкві вже проголошений ним Роком Милосердя.

Оскільки цей рік у Церкві Святіший Отець проголосив Роком Богопосвяченого життя, то дари до вівтаря принесли богопосвячені особи – брат-францисканець і сестри-монахині з різних орденів.

Перед завершенням Служби єпископ-ординарій Антал Майнек вручив нагороду «Плащ св. Мартина» у номінації "Pro caritate" за самовіддане служіння Церкві та харитативну працю трьом катехиткам. Першою з них була мати священика Рац Марія з Берегова, далі Мачок Сідонія з Кобилецької Поляни і Бабичук Юлія з Великого Бичкова. Після цього спеціальною молитвою за заступництвом святого єпископа з Туру було відкрито Ювілейний рік.

Висловивши щиру вдячність архієпископу П’єро Маріні за його приїзд, єпископ Антал звернувся до вірян із заохоченням після невеликої перерви повернутись до храму, oскільки архієпископ погодився виголосити конференцію для всіх охочих послухати про папське служіння.

Молитва за заступництвом св. Мартина на відкриття Ювілейного року, яку прочитав єпископ-ординарій Антал, і благословення мощами святого Мартина, що уділив архієпископ Маріні, завершили урочисту Службу Божу.

Архієпископ П’єро Маріні проповідь і конференцію виголосив італійською, що були перекладені та озвучені семінаристом Сергієм Герзаничем українською.

Тетяна Решетар

 

Довідка:

Архиєпископ П’єро Маріні впродовж багатьох років займав посаду Обер-церемоніймейстера папських літургійних церемоній. Ватиканський прелат і куріальний сановник, Голова Папського Комітету з Міжнародних Євхаристійних Конгресів.

Народився у Валверде, Італія – 13 січня 1942. Був посвячений у священики Римсько-католицької церкви 27 червня 1965. Свій шлях Маріні, починав як особистий секретар архієпископа Аннібале Буньіні в 1975. З 1987, Маріні був Обер-церемоніймейстерів папських літургійних церемоній, людиною, яка з’являється при Папі при кожному святкуванні. Запам’ятався всім своїми інноваційними змінами папських церемоній. Під час канонізацій та богослужінь використовував різні етнічні ритуали, африканські, індіанські танці.

Призначений єпископом Мартірано 14 лютого 1998 року і рукоположений на єпископа 19 березня того ж року. 29 вересня 2003 року призначений титулярним архієпископом Мартірано. А 1 жовтня 2007 року архиєпископ П’єро Маріні переведений на посаду голови Папського комітету з Міжнародних євхаристійних конгресів.

Джерело: КМЦНазад