Новини

Назад

“Відкрита євангелізація як відповідь на проблеми радикалізму”. Послання архієпископа М. Мокшицького Митрополита Львівського учасникам конференції у Страсбурзі про ситуацію у в`язницях Європи.

: 1373 2016-05-31 17:41:45

Проблема радикалізму у в`язницях дуже глибока. Під час цієї конференції чиняться намагання знайти її причини а особливо - відповідь–розв`язання цієї проблеми. Я спробую представити справу з перспективи посткомуністичного суспільства, яким є Україна.

В даний час в Україні, завдяки діяльності капеланів різних конфесій і служіння у самих в`язницях, а також у роботах, що мають на меті реформувати юридичну ситуацію в`язничного душпастирства, пенітенціарні заклади відкриті на душпастирську діяльність.

Регулярно, щотижня (не лише у неділю) понад три тисячі осіб різних християнських конфесій (духовні, катехити, музичні гурти, аніматори) переступають пороги в`язниць (їх є близько 150) приносячи туди Добру Новину.

Близько 30 відсотків тих євангелізаторів це колишні в`язні. У самих в`язницях діють різні християнські спільноти, що збираються навіть тоді коли не приходить головуючий із зовні, і це свідчить про їхню зрілість. Ті спільноти в`язнів (як євангельська сіль, світло чи закваска) позитивно впливають на все середовище. Вони належать до різних християнських Церков і ставляться один до одного з повагою, підтримують один одного (на рівні капеланів та самих вірних), розпізнаючи себе в єдиній Церкві Ісуса Христа, практично засвідчуючи екуменізм.

Радикальні ісламісти, групи в`язничної субкультури, і навіть ув`язнені через війну, що триває, всі ті небезпечні групи, своїм впливом на загальну атмосферу християнських спільнот, які складаються із в`язнів, не створюють основного мотиву у закладах покарання, їхній вплив є мінімальним.

Св. Йоан Павло ІІ (ще як кардинал Кракова) у 1971 році на Синоді єпископів присвяченому священичому служінню, в той час коли багато єпископів, нажаханих масою відходу із стану священства та відходом від його традиційного переживання дискутували про зміни в церковній дисципліні, бажали скасування целібату, „осучаснення” семінарій, то св. Йоан Павло ІІ (ще як кардинал Кракова) сповнений спокою та мудрості говорив, що та ситуація викликана кризою людини, кризою віри, а не кризою інституції священства. У цьому дусі ми дивимося на ці виклики, які несе із собою радикалізм.

Відповідаймо на ситуацію кризи віри відважно звіщаючи Ісуса Христа, також і тим в`язням котрі мають слабку віру або взагалі її не мають, і провадьмо їх до зустрічі з Христом Воскреслим, котрий живе у християнській спільноті, у Таїнствах, а особливо у Таїнстві Примирення та Євхаристії.

Дякую за ваше запрошення та можливість участі представникові України на тій конференції.

 

Архієпископ Мечислав Мокшицький
Голова Конференції Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні.Назад