Новини

Назад

Великосілки на Львівщині: земля, освячена кров’ю мучеників

: 2055 2018-07-02 15:44:41

У неділю, у с. Великосілки на Львівщині, відбулося храмове свято. Сьогодні тут вшановують Матір Божу Чорничну. Раніше це була народна назва урочистості Відвідин св. Єлизавети. Згодом свято було перенесено на інший час, а Матір Божа Чорнична, покровителька матерів та вагітних жінок, особливо тих, що мали труднощі з виношуванням, або нещодавно втратили дитину, стала самостійним спомином.

Подія цілком, здавалося б, звичайна, але місце дуже непросте. І глибоко символічне. Сьогодні на місці, де був місцевий парафіяльний храм — зелена галявина. Довкола будинки, паркани та квіти. Вже залитий фундамент під будову тимчасової каплиці, невдовзі почнеться також будова нового храму. Ніщо не вказує на криваву історію цього місця.

Настоятель парафії о. Якуб Дембіцкі розповів CREDO, що відбувалося тут за радянської окупації:

— Парафія має довгу і непросту історію. Вона була заснована у 1426 році і безперевно функціонувала до 1954 року, аж до моменту, коли у червні дерев’яний храм, який вже тоді був історичною будівлею, наказали розібрати і використати дерево на колгоспну комору. Отця Андрія Чеховича вигнали і на місці плебанії влаштували поліклініку. У стінах цієї поліклініки масово робили аборти і ця земля, на якій ми стоїмо, полита кров’ю. Храм зруйновано, могили, що були довкола храму – розорені і ми не знаємо де розкидані кістки, а дітей після абортів закопували на цьому подвір’ї. Тому, можемо сказати, що ця земля подвійно освячена, бо крім того, що був освячений храм, то її окропила кров мучеників.

Як бачите, ми почали будувати каплицю. Вже готовий фундамент. Днями вже почнуться роботи. Тим часом довершимо справи з документами і розпочнемо земельні роботи, бо хочемо якнайшвидше збудувати тут храм.

На урочистіть прибули парафіяни та священики не лише з сусідніх парафій, але також із сусідніх деканатів, прибула також група паломників із Польщі – люди, чиє коріння з цієї місцевості і вони про це ніколи не забувають.

Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії о. Едвард Кава, який під час проповіді звернувся до присутніх із такими словами:

— У сьогоднішньому Євангелії Христос словами: «Дівчино, кажу тобі, встань!» — звертається до кожного з нас. Це нам Він каже: «Церкво моя, тут у Великосілках, кажу тобі встань до живої віри, глибокої та відданої».Через серце Пресвятої Діви Марії, щоб жити у повній свідомості того, ким ми є і куди прямуємо, яка мета нашого життя. (…)

Ми сьогодні дуже легко піддаємося впливам цього світу. Ми часто любимо говорити про те, як нам погано жити, які погані наші політики, але рідко і неохоче говоримо про те, що мені треба поміняти у моєму житті, де моя особиста хвороба,бо це закликає мене до змін, до того, щоби просити Бога про зцілення, щоби підтягнутися у своєму духовному житті. І слова з Євангелія — це заклик до кожного індивідуально, щоб разом із будівництвом матеріального храму (бо якщо Бог хоче, щоб тут був храм — він тут буде) ми зростали духовно. Бог закликає нас до пробудження. Він хоче пробудити нас до живої віри та живих відносин. У цьому наше спасіння та наше майбутнє. І лише тоді, коли ми будемо людьми віруючими цілим серцем – тоді будуть зміни в нас, в наших родинах, суспільстві і дай Боже у цілій країні.

Після завершення Святої Меси усі присутні мали можливість вшанувати мощі св. Рити, покровительки парафії у Новому Яричеві-Великосілках.

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад