Новини

Назад

Великопісні реколекції у Санктуарії Матері Божої Винниківської

: 955 2018-03-25 21:24:34

У Санктуарії Матері Божої Винниківської 23-25 березня відбулися великопісні реколекції. У цьому році вони були особливими, адже проводив їх представник благодійної організації Caritas-Spes Львівської Архідієцезії о. Миколай Біскуп.

Протягом трьох днів ми розважали над милосердя у нашому житті. Першого дня отець- реколекціоніст розповідав нам, що ж таке означає мати Ісуса Христа. "Перше - це Таїнство, через хрещення ми єднаємося з Христом, через Причастя ми отримуємо Христа. Хто слухає Слово Боже і вірить у нього - має життя вічне", - навчав отець. Третьою умовою, без якої ми не отримаємо життя вічне - є милосердя, добрі вчинки. Священик заохочував нас робити добрі діла, тим самим прославляти Господа. Після Святої Меси відбулась Хресна Дорога, яку проводили дітки нашої парафії.

Другого дня кожен мав можливість приступити до Таїнства Покаяння. Був також час на особисту молитву при Святих Тайнах, після чого о. Миколай уділив індивідуальне благословіння Пресвятими Дарами. Вчення про Слово Боже промовив о. В`ячеслав Дорош, який є директором організації Caritas-Spes.

Він розповів про цей важливий час реколекцій, це час роздумів над своєю вірою, а особливо про наслідки віри. "Милосердя- це те, що ми можемо отримувати, приймати, і від себе давати. Милосердя, яке дає та показує нам Ісус Христос - є прикладом для усіх нас" , - говорить отець. Щоб зрозуміти, що таке Caritas-Spes, о. В`ячеслав покликав діток та дав їм насіння, а ті повинні були здогадатися насіння чого це є.

Великі поля, поділені на певні кусочки - це є Карітас, а насіння - це власне і є ті вчинки милосердя, які ми робимо. Після Служби Божої відбулася зустріч із бажаючими вступити до цієї організації, а їх виявилося чимало.

У Винниках, при парафії Успіння Пречистої Діви Марії було засновано першу в філію Caritas-Spes при парафії. Ми щиро просимо нашу Небесну Матінку про опіку над нами у цій благодійній справі.
Третій день реколекцій припав на Вербну Неділю. Вірні святкували вхід Ісуса в Єрусалим, коли народ кидав Йому під ноги пальмові гілки.

Перед Святою Месою було освячено верби, після чого урочистою процесією вирушили до храму. Темою вчення сьогодні було страждання Господа нашого Ісуса Христа.

Великий Тиждень - це особливий час, коли дивлячись на хрест, ми повинні задуматися, що Він страждав за нас, за свій грішний народ.

"Хрест повинен бути для нас особливим, ми повинні реагувати на нього - це є нашим киснем", - закликав о. Миколай.

На закінчення отець-реколекціоніст поблагословив дітей та молодь, а також вірних парафії.

Наша парафія складає велику подяку о. Миколаю Біскупу та о. В`ячеславу Дорошу за науку, за проголошення Божого Слова, за те, що знайшли час і можливість для спілкування з нами. У Ваших проповідях Слово Боже перепліталося з конкретними прикладами та життєвими ситуаціями. Бажаємо Вам неустанної опіки Матінки Божої Винниківської, щоб надалі сіяти зерно милосердя у серцях вірних.

Текст і фото: Софія Чеславська

 Назад