Новини

Назад

Велика Субота в Митрополичій Базиліці

: 2199 2017-04-16 17:52:06

Увечері 15 квітня святкування Пасхальної Вігілії в Митрополичій Базиліці очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. О 18.00 перед головний вхід до катедри було винесено Пасхал — велику воскову свічку, яка є знаком Воскреслого Христа. Архієпископ Мечислав Мокшицький розмістив на Пасхалі п’ять цвяхів, що символізують рани Христа і актуальну дату, запалив від розкладеного вогню Пасхал, який урочисто вніс до притемненого храму його настоятель о. прелат Ян Нікель.

Під час процесії до головного вівтаря духовенство і вірні поділилися вогнем від Пасхалу. Літургію світла змінили читання з псалмами. Архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто освятив воду.

«Підсумовуючи в цю Пасхальну Вігілію нашу Великопостну дорогу, можемо коротко сказати:«Чувати, прийняти і передати» - мовив у проповіді архієпископ Мокшицький. - Думаю, що в цьому висловлена також вся суть бути учнем Христа. Чувати, прийняти і передати радість Віри, сприйняти факт Воскресіння і оголосити всьому світові, що Христос Воскрес, переміг смерть і дарував нам вічне життя» - повчав митрополит. «В цю Пасхальну Вігілію станьмо на бік любові і миру, життя і надії, віри і довіри. Нехай Христос буде для нас прикладом і дорогою до святості» - закликав архієпископ Мокшицький.

Усі присутні в катедрі відновили обітниці хрещення, відрікаючись гріха, сатани і всього, що веде до зла, а також визнали віру в Бога Отця, Сина і Святого Духа. Пасхальна Вігілія завершилася Євхаристією, яку очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, Генеральний вікарій о. інфулат Юзеф Павлічек.

Радість Пасхальної Вігілії розділили представники місцевої влади. Після завершення богослужіння римо-католиків привітали Генеральний консул Польщі у Львові Рафал Вольський і міський голова Львова Андрій Садовий.

Протягом дня священики освячували великодні страви вірян.

Автор : Костянтин Чавага

Назад