Новини

Назад

Величає душа моя Господа…

: 93 2020-09-22 17:31:55

«Вибираючи назавжди, кожного дня вибирати мушу». (Ципріан Норвід)

2020 рік в Провінції Святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні багатий на «срібних призерів». 21 вересня двоє братів відзначили 25-ти річчя чернечих обітниць: о. Патрик Оліх та бр. Станіслав Куберський. Також 25 років священства отців Августина Сіцінського, Радослава Ходаніцького та Рафала Маківського.

Така визначна подія зібрала францисканців в Парафії святого Йоана з Дуклі в м. Житомирі на подячній Святій Месі, яку очолив отець Августин Сіцінський. З-поміж п’яти ювілярів присутніх було чотири. Натомість отець Патрик Оліх, перебуваючи в Італії на місці свого теперішнього служіння, єднався з братами в молитві духовно.

Науку скерував до всіх о. Радослав Ходаніцький, колишній настоятель храму св. Йоана з Дуклі. Проповідь, побудована на трьох добре відомих словах: «дякуємо», «перепрошуємо», «просимо», була сповнена досвіду та життєвої правди.

Подяка в першу чергу пролунала батькам ювілярів, котрі покірно поступилися своїми планами на життя цих, тоді ще малюків, на користь досконалого Божого задуму. Подяка Господу, власне, за цей досконалий план та сприяння довершенню їхнього священицького служіння.

Слова вибачень лунали різні. Проте закарбувалися в пам’яті такі: «Господи, пробач, що були моменти, коли ми «величчю» своєї особистості затуляли Тебе перед людьми». В серці постало зустрічне питання «А кого люди бачать при спілкуванні зі мною?»…

Прохання теж сколихнули свідомість присутніх. Одне з них стосувалося не самих ювілярів, а того, щоб їхнє життя стало таким взірцем для довірених християн, після котрого якомога більше людей відгукнулись на голос нашого Господа. Адже ці 25 років священства та чернечих обітниць в першу чергу є плодом молитви та ревного служіння ще старших священників, котрі у свій формували серця наших ювілярів. О. Радослав згадав зокрема о. Мартиніана Дажицького, відновника францисканського Ордену на українських землях та о. Альберта Туровського.

Ми свідомі, що молитви священиків за ближніх – найперші, а молитви за себе останні. Тож нехай це таїнство буде вам довершено та молитви людей за вас стануть попереду!

Автор: О.К.
Фотограв: бр. Річард Стопа OFMНазад