Новини

Назад

Ватиканське послання з нагоди Всесвітнього дня туризму

: 400 2018-08-07 10:29:07

Лейтмотивом послання - гаджети. Переваги використання нових цифрових технологій в сфері туризму і необхідність відповідального ставлення до них.

Всесвітній День туризму, ініційований Всесвітньою Організацією туризму, щороку відзначається 27 вересня. У своєму посланні з цієї нагоди Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові кардинал Петер Турксон зазначив, що тема цьогорічного Дня туризму – «Туризм і цифрове перетворення» – наголошує на досягненнях у сфері цифрових технологій, що значною мірою перемінили нашу епоху та нашу поведінку, змінивши також і наш спосіб відпочинку й туризму.
Відповідальний розвиток туризму
Як зазначається в посланні, коло 50% туристів зазнають впливу і надихаються фотографіями та коментарями в мережі, а 70% мандрівників, перш ніж прийняти рішення відвідати певні місця, дивляться відеоролики та читають думки тих, хто вже туди подорожував.

«Таким чином, відзначення Дня туризму, – наголошує кардинал Петер Турксон, – спонукає нас замислитися над внеском технологічного прогресу не тільки у вдосконалення туристичних товарів та послуг, але також і над тим, що цей прогрес є частиною сталого і відповідального розвитку туризму, на який повинно орієнтуватися зростання сектора. Тому, цифрові інновації повинні сприяти включенню, більшому залученню людей та місцевих громад та досягненню розсудливого та справедливого управління ресурсами».

Час зустрічі з Богом, з ближнім і з природою
У посланні також зазначається, що Церква завжди звертала особливу увагу на душпастирську опіку у сфері туризму, дозвілля і відпочинку, розглядаючи їх як нагоду для «оновлення, зміцнення сімейних та міжособистісних взаємозв`язків, оздоровлення духа, насолоджуватися надзвичайною красою створіння та зростати в нашій "цілісній людяності"». Таким чином, туризм – це ефективний засіб для плекання цінностей та ідеалів, коли він дає нагоду і можливість для розвитку людської особистості, як у її трансцендентному вимірі, відкриваючись на зустріч з Богом, так і в її земному вимірі, особливо, в зустрічі з іншими людьми і в контакті з природою.

Префект ватиканського відомства, відповідального за душпастирство в сфері людської мобільності, зазначає, що використання цифрової технології операторами та користувачами туристичного сектора дає можливість не тільки підвищити якість послуг, але й навчати людей відповідально ставитися до створіння.

Відповідальність у використанні даних
Ієрарх закликає також до відповідального ставлення до створення та використання даних, особливо персональних даних, які створюються в «цифровому світі» та можуть бути доступними для тих, хто має намір використовувати їх для чисто комерційних, пропагандистських або навіть маніпулятивних цілей і стратегій.

Він також додав, що доступ до цифрових технологій повинен стати можливим для всіх, поважаючи і захищаючи свободу вибору людей. «Кінцева мета, – пояснив він, – полягає не у забезпеченні туризму новими цифровими технологіями. Натомість, поступове використання технології повинно супроводжуватися зростаючим усвідомленням людей і громади необхідності шанобливого використання навколишнього середовища задля сталого розвитку».

Супроводжувати молоде покоління
Згадуючи молоде покоління, яке складає найбільшу частку цифрових користувачів, кардинал Петер Турксон зазначив, що у Робочому документі (Instrumentum Laboris) 15-ої Звичайної Загальної Асамблеї Синоду єпископів, присвяченої молоді, вказується на необхідність запропонувати молодим людям шляхи формування та антропологічного виховання, аби вони могли жити «цифровим життям», не поводячись в один спосіб у мережі, а в інший – поза неюо, а також не дозволяючи віртуальному світові обманювати себе.

На завершення ієрарх висловив побажання всім туристам та відпочиваючим, аби туризм сприяв прославлянню Бога, а також сприяв ствердженню людської гідності, взаємному пізнанню, духовному братерству, відновленню тіла і душі.

За матеріалами: Ватиканських Новин

 Назад