Новини

Назад

Вакансія у спільноту допомоги неповносправним

: 8485 2017-09-21 16:56:27

Спільнота L`Arche (Ковчег), заснована Жаном Ваньє, пропонує львів’янам вакансію асистента. Лярш пропонує можливість працювати в одній з п’яти майстерень Спільноти. Стати асистентом у «Лярш-Ковчег» може людина, яка досягла 18‑річного віку і є відкритою до стосунків із людьми з особливими потребами.

«Лярш–Ковчег» — це спільнота, яку творять особи з розумовою неповносправністю та їхні асистенти, в дусі дружби, спільної праці та молитви. Ми живемо, працюємо і святкуємо разом, радіємо унікальній цінності кожної людини і відкриваємо нашу потребу одне в одному!

Якщо ви приєднаєтеся до нашої спільноти — безсумнівно, принесете свої власні таланти, навички та досвід; але найважливіше, що ви принесете, це ви самі!

Детальна інформація за телефоном: (067) 67-211-69; (096) 46-87-470 Галя Каралюс (з 9:00 до 16:00).

«Люди з розумовою неповносправністю можуть зачіпати серця і закликати інших до єднання через свою простоту і вразливість. У такий спосіб вони є живим нагадуванням для широкого світу про найважливіші цінності серця, без яких знання, влада та діяльність втрачають своє значення й мету.» Хартія Ляршу

Декілька слів про нас:

До «Лярш-Ковчегу» належить 63 людини з розумовою неповносправністю, яких у спільноті називають друзями, й 30 асистентів. Загалом ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб із глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами отримують соціально-побутові навички, разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма — це соціально-побутова адаптація для осіб із глибокою формою розумової неповносправності. В будинку підтриманого проживання мають змогу одночасно проживати четверо друзів, а також асистенти, які їм допомагають. Щотижня в будинок заселяються нові друзі, щоби разом з асистентами практикувати самостійне життя, а також навчатися соціально-побутових навичок. Разом вони готують сніданки та вечері, вчаться прибирати, підтримувати особисту гігієну. Асистенти й друзі «Ляршу» беруть участь у різноманітних заходах міста, відвідують музеї, концерти, театри і навіть діляться своїми знаннями, проводячи майстер-класи з виготовлення свічок, мила, листівок. Та головний акцент у «Лярш-Ковчезі» ставиться на творення особливого дружнього стосунку між людьми.

«Лярш-Ковчег» у Львові — це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Мета спільноти — дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву.

У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом із ними у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот у різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш — це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 149 спільнот у 37 країнах світу на 5 континентах.


Джерело: CREDOНазад