Новини

Назад

В Україні засновано Провінційну Кустодію Святого Хреста

: 143 2020-09-14 19:29:06

У свято Воздвиження Всечесного Хреста, 14 вересня, у Львові Брати Менші Конвентуальні (францисканці) урочисто оголосили про заснування Провінційної Кустодії Святого Хреста в Україні.

Святу Месу в санктуарії св. Антонія Падуанського очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава OFM Conv у співслужінні з о. Мар’яном Голомбом, Міністром Краківської Провінції Отців Францисканців Конвентуальних та о. Даниїлом Ботвіною, Міністром Провінції Святого Архангела Михаїла Ордену Менших Братів в Україні.

На початку Святої Меси о. Станіслав Кава OFMConv зачитав Декрет про заснування Кустодії, який був підписаний у липні 2020 року у Гарменжах на Звичайному капітулі Провінції св. Антонія і бл. Якова Стрепи Ордену Братів Менших Конвентуальних та вступив у силу сьогодні, 14 вересня 2020 р.

До присутніх звернувся єпископ Едвард Кава:

— Сьогодні, у це свято Воздвиження Всечесного Хреста, ми зібралися, щоб пережити визначну подію – інавгурацію Кустодії Братів Менших Конвентуальних в Україні. Це відродження Ордену, який був пов’язаний із цими землями понад 600 років. Тож цією Євхаристією хочемо дякувати Богу у присутності всіх братів цієї Кустодії, яка сьогодні розпочинає чи відроджує своє життя, у присутності усіх прибулих із різних частин України і Польщі, наших друзів та добродіїв, що ця подія стає сьогодні частиною нашого життя. Просімо, щоб Господь благословляв братів цієї Кустодії та обдарував численними та святими покликаннями та додавав відваги і віри у подальшому служінні за прикладом св. Франциска.

Проповідь виголосив Міністр Краківської Провінції Отців Францисканців Конвентуальних о. Мар’ян Голомб:

— Христос Своїми стражданнями та смертю став нашим спасінням. Тож коли ми втрачаємо терпеливість, втомлюємося від життя, коли нас гнітить ярмо гріха та висмоктує з нашого тіла життя Боже, споглядаймо на Розіп’ятого на дереві Христа і благаймо: «Ісусе, Спасителю, Боже мій, рятуй!» Від моменту смерті Ісуса Христа на Голгофі, хрест став символом найвищої любові, жертви та порятунку. Саме тому Церква ставить його на своїх храмах, при дорогах, на літургійному одязі, християни носять його на шиї та відзначають ним героїв. Знак хреста супроводжує нас усе життя. Це перша молитва, якої навчили нас батьки. Сьогодні ми стоїмо під хрестом Ісуса та інавгуруємо Кустодію Святого Хреста в Україні. Прагнемо цю Кустодію віддати Богові, довірити її Його Пресвятій Матері. Нехай Кустодія Святого Хреста живе у тіні хреста, котрий був обраний її покровителем. Нехай буде джерелом віри, нехай освячує усіх братів, нехай береже від зла та пригадує про Боже милосердя. А сила, що випливає зі святого хреста нехай додає вам, брати, мужності у служінні Божому люду в Україні.

На завершення Святої Меси єпископ Едвард Кава подарував новоствореній Кустодії реліквії Святого Хреста, вручаючи їх на руки отця Делегата Станіслава Кави OFM Conv зі словами:

— Я отримав ці реліквії буквально декілька днів тому і одразу їх передаю вам. Маю такий принцип – як тільки щось отримую, то одразу передаю далі, щоб не накопичувати. Тож передаю вам їх, щоб як говорив отець-провінціал у проповіді, ви жили у тіні хреста, були учнями Христа. І нехай ці реліквії про це нагадують. Щоб кожен Капітул і кожна зустріч, кожне рішення відбувалося у присутності цих реліквій, маленького знаку присутності, знаку відродження. З цілого серця вітаю, молюся та обіцяю підтримувати у міру своїх можливостей.

Після Святої Меси о. Станіслав Пенкаля зачитав реферат про історію Отців Францисканців у Незалежній Україні, також була вручена нагорода Провінції п. Віктору Мареничу із Кременчука, багаторічному другові та великому благодійнику Ордену.

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад