Новини

Назад

В Шаргороді відбулася братерська зустріч братів францисканців

: 601 2020-06-03 13:56:59

1 червня 2020р. в монастирі в Шаргороді відбулася братерська зустріч і День зосередження для братів францисканців з монастирів південного регіону Провінції св. Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні. Були присутні майже всі брати з монастирів у Шаргороді, Городківці, Чечельнику та Гусятині.

Оскільки ця зустріч була запланована ще на березень місяць, то і тема була відповідна - «Піст. Молитва. Поведінка у світі».

На початок зустрічі, отець Бенедикт Свідерський, настоятель шаргородського монастиря, в Євхаристії на Свято Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, пригадав історію встановлення цього свята, а також глибоку набожність святого Франциска до Діви Марії як Матері його братерської спільноти. «… бо якщо мати годує і любить свого тілесного сина (пор. 1 Сол. 2,7), то наскільки більш турботливо повинен кожен любити і годувати свого духовного брата!»

Час тихого поклоніння Пресвятим Дарам був чудовою можливістю кожному з братів зустрітися з Господом в особистій молитві і роздумах.

Час обіду став можливістю не тільки підтримати сили фізичні, але і був можливістю старшим братам (Андрію і Рафаїлу) пригадати і розповісти молодшим про свої перші кроки на шляху до семінарії, початок навчання в семінарії, буремні події січня 91-го року в Ризі, перехід до семінарії в Кальварії Зебжидовській (Польща), і ще багато іншого.

Післяобідньою конференцією, яку провів отець Мирослав Карачина, дефінітор провінції та відповідальний за формацію в регіоні, брати мали змогу ще раз повернутися до джерел францисканської духовності. Пригадати значення і цінність молитви Божественного Офіцію. Піст – якого святий Франциск в першу чергу вимагав від себе, а нікого з братів не змушував, лише заохочував. А також свідчення життя братів в сучасному світі – «Раджу, настановляю і заохочую моїх братів у Господі Ісусі Христі, щоб коли йдуть світом, вони не сварилися і не сперечалися словом, і не осуджували інших, але були тихими, миролюбними і скромними, лагідними і смиренними, розмовляючи шанобливо з усіма, як належно». І з цими словами заохочення від святого Франциска брати повернулися до своїх монастирів несучи Мир і Добро усьому створінню.

Джерело: ORDO FRATRUM MINORUM - ofm.org.uaНазад