Новини

Назад

VII-а конференція Римсько-католицьких єпископів в Україні

: 272 1995-05-26 00:00:00

24-26 травня у Львові відбулася VII Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні під керівництвом архієпископа Мар’яна Яворського, Львівського митрополита. До участі були запрошені гості з Білорусі, Казахстану, Росії - європейської та азіатської частин, а також з Молдови. У конференції також взяли участь Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Антоніо Франко. З Рима приїхав архієпископ Крешенціо Сепе (Crescenzio Sepe )- секретар Конгрегації у справах духовенства і архієпископ Геральдо Анджельо (Geraldo Agnelo) - секретар Конгрегації Богослужіння і Дисципліни Таїнств, а також Монсеньор Болеслав Кравчик, який працює в цій же Конгрегації.

Конференція мала пасторальний характер та була присвячена питанням євангелізації, катехизації та літургійного оновлення. Основою зустрічей були дві провідні конференції: архієпископа Крещенціо Сепе на тему «Євангелізація і катехизація в свідомості Церкви після II Ватиканського собору» та архієпископа Геральдо Анджельо на тему літургійного оновлення. З рефератами виступили також професор ПАТ в Кракові, о. Д-р Стефан Коперек CR, який говорив на тему: «Дух соборного літургійного оновлення - основні наміри та їх практична реалізація», і о. Д-р Анджей Мацьонг із семінарії в Городку. Він представив умови катехизації в Україні.

В ході обговорення, єпископи висловили глибоку стурбованість з приводу збереження традиції у звершені таємниць віри, в той же час збагачуючи їх соборним оновленням. Присутні єпископи вирішили підготувати проект літургійного директоріум для дієцезій. Головування цих робіт було доручено єпископу Маркіяну Трофім’яку, очільнику Літургійної комісії єпископату України.

Були обрані нові очільники окремих Комісій Конференції Єпископів на трирічний термін. Голова Єпископської конференції РКЦ в Україні, був обраний архієпископ Мар`ян Яворський, митрополит Львівський, секретарем Конференції був обраний о. Мар’ян Бучек. Голови окремих комісій:

Комісія духовенства та покликання священиків - єпископ Ян Пурвінський,

Катехитична комісія - єпископ Ян Ольшанський,

Комісія церковної літургії та музики - єпископ Маркіян Трофім’як,

Благодійна комісія - єпископ Станіслав Широкорадюк,

Комісія Душпастирства Масмедій - єпископ Станіслав Падевський.

 

На другий день Конференції були також присутні єпископи греко-католицького обряду, на чолі з кардиналом Мирославом Любачівським. Єпископи виразили свою турботу про взаємне співробітництво обох обрядів у звершенні душпастирського служіння. Єпископи визнали дуже корисним такого роду зустрічі, які об`єднують представників з різних областей.
Наприкінці, учасники відправили Святішому Отцю теплі побажання з нагоди 75-річчя з дня його народження та попросили благословення для своїх церков.

о. Мар’ян Бучек, секретар
Львів, 26 травня 1995 р.Назад