Новини

Назад

VIII Фестиваль релігійної пісні «На славу Бога»

: 1967 2017-06-05 13:47:27

3 червня на терені Львівської ВДС в Брюховичах під патронатом Архієпископа Мечислава Мокшицького. Генерального консульства Республіки Польща у Львов та Митрополичої Базиліки Успіння ПДМ відбувся VIII Фестиваль релігійної пісні «На славу Бога», в якого взяли участь музичні колективи і виконавці з Львівської Архідієцезії, а також запрошені гості.

На думку члена журі, настоятеля львівської катедри о. прелата Яна Нікєля, такі фестивалі дуже потрібні й парафіям потрібно ще багато здійснити для покращення співу. На жаль, в малочисленних парафіях відчувається також брак музично обдарованих вірних. Тому так важливо дбати про тих, хто своїм співом збагачує св. Месу, молитви до Бога.

«Такі конкурси і фестивалі допомагають мобілізуватися музичних групам, оскільки вони представляють не тільки себе, а й свої парафії – зазначив о. прелат Ян Нікєль. – Цього року в нашій катедрі для учасників Фестивалю вперше відбулися музичні заняття, які протягом п’яти годин проводив польський композитор і вокаліст Павел Бембенек. Підсумком цих занять став музичний супровід св. Меси».

Від імені організаторів о. предат Ян Нікєль подякував парафіям, які запропонували свої музичні гурти на VIII Фестиваль релігійної пісні «На славу Бога». Зауважив, що з кожним роком зростає число учасників Фестивалю. Також зазначив, що цей огляд не ставить собі за мету визначити найкращий чи найпрофесійніший гурт. Найважливіше, щоби в кожній парафії був свій музичний гурт, група, хор для супроводу св. Меси. Відповідно були встановлені нагороди для всіх категорій учасників Фестивалю.

„Наша схоля була створена ще під час відновлення діяльності нашого храму Христа Царя в Івано-Франківську – розповіла її керівник Тетяна Панакова. – Раніше нею керувала нею с. Христина Ринкевич, яка виїхала до Польщі. Я граю на органах, маю музичну освіту. Ще троє осіб закінчили музичну школу. Минулого року ми були на Фестивалі Релігійної Пісні у Львові з малими дітьми, а тепер приїхали зі старшими учасниками».

Фестиваль завершився концертом ансамблю „Rejoice” з Житомира.

Автор : Костянтин Чавага

Назад