Новини

Назад

ВІДОМА ДАТА БЕАТИФІКАЦІЇ С. ЄЛИЗАВЕТИ РОЗИ ЧАЦЬКОЇ, ЯКА НАРОДИЛАСЬ У БІЛІЙ ЦЕРКВІ

: 213 2021-04-24 17:06:08

Папа Франциск вирішив, що беатифікація Слуг Божих кардинала Стефана Вишинського та Єлизавети Рози Чацької відбудеться 12 вересня у Варшаві. Про це повідомив варшавський митрополит, кардинал Казімєж Нич, у спеціальному комунікаті, пише Deon.

Ця новина особливо радісна для Церкви в Україні, бо з 1991 року сестри Згромадження Сестер Францисканок Слугинь Хреста, яке заснувала с. Єлизавета Роза Чацька, служать в Україні. Мати Єлизавета Роза Чацька народилась 1876 року в Білій Церкві, а померла 1961 року, в Польщі. В 22 роки вона втратила зір. Заснувала Товариство опіки над незрячими, а згодом – Згромадження Францисканок Служебниць Хреста, які опікуються навчанням та вихованням незрячих дітей і молоді. Сестри цього Згромадження трудяться в Італії, Індії, Африці, Польщі та Україні. В Україні сестри мають монастирі у Старому Скалаті (Тернопільщина) та Житомирі.

Кардинал Стефан Вишинський, героїчний свідок віри в часи комуністичного режиму, що очолював католицьку Церкву в Польщі від 1948 до 1981 року. Він народився 3 серпня 1901 року й відійшов по небесну нагороду 28 травня 1981 року. Декрет про героїчність його чеснот був підписаний 12 грудня 2017 року.

Урочистості розпочнуться о 12:00 у Варшаві. Представником Папа Франциска на беатифікації буде кардинал Марчелло Семераро, префект Конгрегації у справах канонізації, який був призначений до цього відомства у жовтні 2020 року.

Джерело: kmc.media


<p style="text-align: justify;">Кардинал Вишинський часто відвідував монастир сестер францисканок у Лясках і зустрічався з с. Чацькою, фото: Gosc </p>

Кардинал Вишинський часто відвідував монастир сестер францисканок у Лясках і зустрічався з с. Чацькою, фото: Gosc 


Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0

<p>Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0</p>


Назад