Новини

Назад

Відновлення церковних структур в Україні

: 354 1991-01-16 00:00:00

Святіший Отець Йоан Павло ІІ 16 січня відновив діяльність Львівської архідієцезії (Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька області), Житомирської (Житомирська, Київська, Луганська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Черніговська і Харківська області) та Кам`янець-Подільської (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Хмельницька області і Крим) дієцезій Римсько-Католицької Церкви в Україні. Було оголошено також про існування Греко-Католицької Церкви в Україні.

Львівським архієпископом митрополитом було номіновано єпископа Мар`яна Яворського, який до призначення в Україну очолював Львівську архідієцезію у Любачеві - маленьку частину колишньої Львівської архідієцезії, що після ІІсв. війни залишилась на теренах Польщі і зберігала львівські церковні традиції. Від осені 1989 року єпископ Яворський кілька разів відвідував терени України, де його вже тоді зустрічали як свого архіпастиря, правонаступника львівських митрополитів. Це призначення Йоан Павло ІІ обгрунтував у своєму листі від 10 січня:

"Ponieważ, do czasu obecnego Metropolitarny Kościół Lwowski obrządku łacińskiego pozostawał opuszczony postanawiamy dłużej go w tym stanie nie utrzymywać, lecz wyznaczyć mu Arcypasterza dla świętego posługiwania. Ponieważ Ty, Czcigodny Bracie, znasz należycie tę Archidiecezję, jako że do tego czasu byłeś jej Administratorem Apostolskim, uznaliśmy za najwłaściwsze nie komu innemu, lecz Tobie powierzyć Jej kierowanie. Korzystając zatem z pełni Naszej Apostolskiej władzy i powagi, niniejszym Rozporządzeniem naznaczamy, ogłaszamy i ustanawiamy Ciebie Arcybiskupem wspomnianego Kościoła Lwowskiego obrządku łaciсskiego z prawami i obowiązkami przynależącymi do Twej posługi."

Львівськими єпископами-помічниками було призначено оо. Рафала Керницького OFM Conv (багаторічного пароха Львівської катедри) та Маркіяна Трофим`яка (настоятеля храму в Кременці Тернопільської області), котрі також виконували душпастирські обов`язки далеко за межами своїх парафій. Кафедри у Житомирі та Кам`янець-Подільському зайняли відповідно оо. Ян Пурвінський та Ян Ольшанський MIC.

Були підтверджені також греко-католицькі єпископи, які працювали у підпіллі.


<p>Єпископ Мар`ян Яворський</p>

Єпископ Мар`ян Яворський


Єпископ Ян Ольшанський

<p>Єпископ Ян Ольшанський</p>

<p>Єпископ Ян Пурвінський</p>

Єпископ Ян Пурвінський


Єпископ Маркіян Трофим`як

<p>Єпископ Маркіян Трофим`як</p>

<p>Єпископ Рафал Керницький</p>

Єпископ Рафал КерницькийНазад