Новини

Назад

Урочистості Матері Божої Святого Скапулярія у Бердичеві

: 917 2017-07-17 12:38:49

Римо-Католицька Церква в Україні особливо урочисто відзначає 100-річчя об’явлень Матері Божої у Фатімі. І саме слова з об’явлення Пресвятої Діви Марії дітям у Фатімі 1917 року стали центральним гаслом відпустових урочисостей: «Нарешті моє непорочне серце затріумфує». 

 

15 – 16 липня 2016 року у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія у місті Бердичеві, Житомирської області відбудулися урочистості Пресвятої Діви Марії з гори Кармель. Традиційно, це свято об’єднало тисячі римо-католиків та вірян інших конфесій, паломників з усієї України, а також гостей з Білорусі, Польщі, Прибалтики, Сполучених Штатів. 

Центральну Літургію 16 липня очолив Кардинал Зенон Грохолевський з Ватикану, Префект Конгрегації католицької освіти у 1999–2015 рр., у співслужінні з Митрополитом Львівським Архієпископом Мечиславом Мокшицьким та новим ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії єпископом Віталієм Кривицьким, єпископами та священиками з усієї України.

В урочистостях також взяли участь ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископ Броніслав Бернадський, ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський, ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едвард Кава, єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, вищі настоятелі чернечих орденів в Україні.

Під час урочистої Меси Кардинал Зенон Грохолевський проповідував про Марію, Матір Церкви. Він закликав зробити Марію справді Матір’ю і Царицею наших парафій, спільнот, сімей, монастирів, Матір’ю наших сердець, думок і прагнень. А Вона буде вести нас до вищого блага, до Христа, якого світ так потребує сьогодні:

«У цьому році припадає сторіччя об’явлень Матері Божої в Фатімі. Марія виявила тоді трагедію сучасного світу: жахливі війни, злочинства, переслідування, аморальність, непошану життя. Ці трагедії сьогодні болісно торкаються вашої країни. Це все є причиною величезної несправедливості, страждання, болю, сліз, хвороб і смерті величезної кількості людей.

Щоб зцілити світ із цих жахів, тобто щоб перемінити реальність сучасного світу, Марія як Добра Мати закликала Церкву і все людство до покаяння, до довіри її Непорочному Серцю, особливо до молитви розарію і до скапулярію. Це заклик Матері сповненої турботи про наше благо, про наше спасіння, про благо всього людства. Нехай його почують наші серця. Молімося в цьому Санктуарії не тільки у своїх власних намірах, а й за всю країну, за світ, про його навернення, перемогу правди і добра», - наголосив у своїй проповіді Кардинал.

На завершення ювілейної Святої Меси на честь Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві та з нагоди 100-ліття Фатімських об’явлень архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький присвятив Україну Непорочному Серцю Марії: «Тобі, Маріє, Твоєму Непорочному Серцю ми віддаємо і присвячуємо себе у цю драматичну годину історії людства й історії України», – разом з Митрополитом молились про це тисячі паломників, зібраних на площі перед Санктуарієм з нагоди всеукраїнського Фатімського Ювілею.

Кардинал Зенон Грохолевський: «Я хочу висловити свою величезну радість, що міг очолити Євхаристію в цьому прекрасному Санктуарії у Бердичеві, який промовляє для цілої Європи. Цей Санктуарій хотіли знищити, і ми бачимо, як він ожив. Надзвичайно тішусь з того і бажаю, щоби цей Санктуарій розвивався щоразу більше. Звісно, що я молився сьогодні за вас, молився за ваш край, просив у Господа, щоби розступились злі хмари, які нависли над Україною, щоби тут світило сонце миру, правди і любові», - на завершення Святої Меси звернувся до паломників .

Архієпископ Мечислав Мокшицький: «Дякуючи Вам за спільне паломництво, труд і молитву, також прошу, щоби ми і надалі щоденною молитвою на Розарії випрошували дар миру для світу і України. Нехай віра і єдинодушна молитва приведуть до навернення світу, чого так прагне Марія. Пам’ятаймо, якщо має прийти перемога, то вона прийде через Марію. Прошу, щоби ненависть не перемагала у наших словах, думках та вчинках. Нехай добро перемагає зло, нехай війну переможе мир і поєднання у наших серцях».

 Підготувала Олена КулигінаНазад