Новини

Назад

Урочистість св. Йосифа у Вищій Духовній Семінарії РКЦ в Брюховичах

: 2520 2016-03-19 18:03:07

19 березня у Митрополичій Вищій Духовній Семінарії РКЦ, що у Львові-Брюховичах, семінаристи спільно з вихователями відсвяткували урочистість покровителя семінарії св. Йосифа, обручника Діви Марії. Урочистості очолив Митрополит Львівський Архієпископ М. Мокшицький.

У святкуваннях взяв участь також єпископ емерит Марян Бучек, Генеральний Вікарій архідієцезії іменинник о. Юзеф Павлічек, сестри бенедектинки з Житомира, на чолі з абатисою Кларою, котрі прибули до Львова на урочистість освячення ділянки та хреста і вмурування каменю під зведення їхнього монастиря у Львові.

На святкуваннях також була присутня родина Йосифа Відеркер із Швейцарії. Подружжя Відеркер, Йосиф та Йозефіна із доньками Сузанною та Ґабріелою прибули на запрошення архієпископа Мокшицького щоб взяти участь в урочистостях освячення ділянки та вмурування наріжного каменя під будову монастиря і церкви св. Йосифа Сестер Бенедектинок у Солонці, що біля Львова.

Родина Відеркер є головним фундатором ділянки під зведення монастиря св. Йосифа.

Родина Відеркер, дуже тісно була і є повязаною із нашим Митрополитом, ще з часів коли він був секретарем св. Йоана Павла ІІ. Вони завжди щедро і без розголосу допомагали нашій Архідієзії.

Святкування розпочалося об 11:00 Святою Месою, котру очолив Архієпископ М. Мокшицький.

На початку святої літургії ректор семінарії о. Петро Бжеський виголосив привітальне слово до Архієпископа, чисельно прибулих священиків, сестер і гостей, працівників семінарії і студентів. У своїй промові отець ректор зазначив, св. Йосиф покровитель сьогоднішнього дня і Духовної семінарії в особливий спосібпокровительствує тим, хто тут готується до того щоб стати на шлях священства.

Також, він зазначив, що в день свого покровителя семінаристи також особливо моляться за своїх добродіїв, завдяки яким семінарія живе і розвивваєтясь вже протягом 20 років.

У своїй гомілії Митрополит Мечислав сказав:

«Сьогоднішній день є для нас днем благодаті та подяки за спільноту віри, яка вже 25 років після часів переслідування нашої архідієцезії та всієї Церкви радіє свободою»

Після Святої Меси відбулася адорація Пресвятих Дарів поєднана з літанією до св. Йосифа та процесія доріжками семінарії із Пресвятити Дарами та фігуркою Пресвятої Родини.

На закінчення Літургії, Митрополит Мокшицький подякував сестрам бенедектинкам котрі прийняли запрошення і прибудуть до Львова щоб створити тут спільноту молитви за Львівську Церкву та родині Відеркер за їхнє щедре і відкрите серце для Церкви і подарував їм триптих-медалі від святішого Отця Франциска, котрі вручаються з особливої нагоди людям, що відзначилися для Церкви

Завершилися заходи святковим обідом на якому пан Йосиф Відеркер звертаючись до абатиси Клари сказав, що їхня родина вирішала допомогти у зведенні монастиря саме тут на Україні, в час війни, дякуючи тісній дружбі з Митрополитом Мечиславом, а також, щоб сестри були знаком молитви та примирення для цього народу роздертого поділами та війною.

Богу подякаНазад