Новини

Назад

Урочистість Воскресіння Христового в Митрополичій Базиліці

: 2847 2016-03-28 17:33:09

«Ми також не є байдужими до факту Божого Воскресіння, тому у Великодній ранок всім довкола сповіщаємо, що Христос Воскрес, а ми є Його свідками. Можемо лише поставити собі запитання: якими свідками?» - сказав Архієпископ Мечислав Мокшицький під час Великодньої Святої Меси, що розпочалася після Резурекційної процесії з Пресвятими Дарами довкола Митрополичої Базиліки, яку також очолив львівський митрополит.

«Задумаймося сьогодні, чи в цей святковий день є такі люди, які не приєднаються до нашої радості через те, що ми не є правдивими свідками Воскреслого Христа?» – поставив питання Архієпископ Мокшицький. І відповів: «Якби знайшлася хоча б одна така особа в нашому місті, то вона повинна бути для нас докором сумління. Стоячи перед порожнім Господнім гробом, треба нам засоромитися, що люди не бачать в нас живої присутності Бога, який є життя, правдою, світлом». Далі Його Ексцеленція мовив: «Тепер багато християн не бачить перед собою Ісуса. Бачать лише себе або світ, тому піднімають руку на братів, нищать, крадуть, вбивають. Однією рукою тримають в руці зброю, іншою чинять знак хреста. Але одне з другим несумісне. Не можна з хрестом чи іконою в руці нападати на людей, бо це означало б прикликати Бога проти іншого. А Бог не є проти людей. Він є за людей і з людьми. Коли Господа призиваємо для реалізації злих намірів, фальшуємо образ християнства. Неправдива дорога віри не веде до Бога, а веде в нікуди. Говорю про це, маючи на думці ситуацію в Україні, і благаю: якщо ви християни, то покиньте зброю, не воюйте між собою. Якщо дійсно віримо, то не будемо профанувати святості Бога і не використовуватимемо її для власних цілей. Звільнімося від влади злого мислення. Подаймо один одному руки і з’єднаємося у вірі. Не знаю, чи мій заклик почують на сході України. Не знаю, чи долине він туди, чи не буде заглушений воєнними пострілами, але маю надію, що почуєте його ви, жителі Львова. Сподіваюся, що почуєте і захочете бути кращими, більше Христовими».
Архієпископ Мечислав Мокшицький також сповістив, що 10 квітня з львівської катедри розпочнеться паломництво образу Божого Милосердя, який побуває у кожній парафії Львівської Архідієцезії.
Після завершення Святої Меси Архієпископ Мечислав Мокшицький побажав усім вірних веселих і радісних Пасхальних свят. Подячні слова адресував подяку Лицарям Колумба та всім, хто приклався до святкового дійства. Вітання Архієпископу Мечиславу Мокшицькому адресували представники парафії Митрополичої Базиліки.
Окрему подяку Його Ексцеленція склав присутнім духовним особам УПЦ КП, котрі оголосили вітального листа свого Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Рудюка та в ці дні розділяли радість римо-католиків з нагоди Воскресіння Христового.

Автор : Костянтин Чавага

Назад