Новини

Назад

Урочистість Воскресіння Христового в Митрополичій Базиліці. Оновлено

: 3511 2017-04-17 15:10:58

Удосвіта 16 квітня, в урочистість Воскресіння Христового, архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Резурекційну процесію довкола Митрополичої Базиліки та очолив урочисту св. Месу. Разом із митрополитом співслужили єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, Генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри о. прелат Ян Нікель.

«Воскресіння Ісуса Христа – це революція любові» - зазначив у своїй проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький. «Христос не випадково воскрес в неділю. Світло Його Воскресіння розвидніло досвіток першого дня тижня. Своїм Воскресінням Ісус започаткував нову епоху в історії людства» - пригадав митрополит і додав: «Він осяяв всю землю своїм світлом наступної епохи, де такі цінності як свобода, справедливість, чесність, правда і любов будуть не тільки дороговказом, а й способом життя».

Архієпископ Мокшицький звернув увагу на те, що хоч минуло багато століть, змінилося чимало поколінь, а на Воскресінні виросло чимало святих, Воскресіння надалі продовжує нести запитання, на які ми змушені Воскреслого. Львівський митрополит закликав присутніх в львівській катедрі усвідомити і сприйняти правду, що досягти в собі перемоги можна через любов.

Торкаючись теперішньої ситуації в державі, архієпископ Мокшицький зауважив, що «каменем, який блокує моральне воскресіння України є легковажне ставлення багатьох до Господнього Права, зневага любові до Бога і ближніх». Його Ексцеленція навів приклад з історії вибраного народу, який свого часу відійшов від Бога, потрапив до неволі. Коли ж зрозумів свою провину, перепросив Господа, тоді настав порятунок. «Подібним чином і ми повинні зрозуміти, що доки Україна не повернеться в бік Бога, не позбудеться фальшу, брехні, несправедливості, корупції й піднесе свої руки до Бога, то не зазнає миру, ладу, благословення» - ствердив архієпископ Мокшицький і додав: «Якщо хочемо, щоби Ісус відсував камені, що стоять на перешкоді до благословенного життя, то ми змушені вступити у життя, сповнене радості, надії і свободи. І не за своїм уподобанням, а за Божим помислом.

Архієпископ Мечислав Мокшицький закликав вірних, щоби під час радісних свят Воскресіння від них розпочалася революція любові, яка би збудила дух молитви про єдність, правду і мир. «Бажаймо собі, щоби любов’ю перемагати зло, яке паношиться в різних формах, а впродовж кількох літ зриме і присутнє через війну. Побажаймо собі, щоби прагнення Божого благословення не було тільки утопією, але стало справою кожної родини і всієї країни» - сказав львівський митрополит.

Архієпископ Мечислав Мокшицький адресував вітання також православним і греко-католикам, які цього року одночасно з римо-католиками відзначають свята Христового Воскресіння.Назад