Новини

Назад

Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Біще

: 433 2019-08-17 13:09:23

Віднедавна раз у рік, 15 серпня, в Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії храм у подільському селі Біще Бережанського району Тернопільської області - перший Марійний санктуарій у Львівській архідієцезії знову наповнюється величною молитвою. Цьогоріч відпустову св. Месу там очолив декан Галицького деканату о. Роман Стадник, котрий виголосив проповідь та освятив процесійний хрест і нові бічні вівтарі.

 

Численних гостей, котрі прибули також з-за кордону, привітав о. Андрій Ремінець, котрий доїздить із душпастирською опікою з Бережан та очолює роботи з відновлення храму.

Костел у Біще - унікальна сакральна пам’ятка XVII ст. Храм оборонного характеру збудований з каменю. У головному вівтарі колись знаходився глибоко шанований на цих землях чудотворний образ Матері Божої Біщецької. Після ІІ світової війни місцеві поляки, котрих змусили виїхати до повоєнної Польщі забрали його з собою, і тепер він знаходиться в парафіяльному костелі с. Рацлавіце-Шльонські Опольського воєводства.

Зруйнований храм понад 70 літ був без даху. Завдячуючи о. Станіславу Жаку з США, родина котрого походить з Біща, було розпочато збір коштів на відбудову цього костелу.
П’ять років тому ремонтні роботи розпочали з відновлення даху. Засклили вікна. У 2015 р. єпископ-помічник Львівський Леон Малий освятив образи для головного вівтаря, який в наступному році консекрував тодішній харківський єпископ Станіслав Широкорадюк.

Біля бічних вівтарів була розгорнута мистецька виставка учасників пленеру в Біще, який організувало ГО «КонтрФорс» зі Львова. Мистецтвознавець Анна Коржева, котра очолює цю громадську організацію, розповіла, що пленер відбувся під патронатом архієпископа Мечислава Мокшицького. Протягом літа виставка демонструється у Львівській Митрополичій Курії й триватиме до 26 вересня ц.р.

Паломники з Польщі подарували образ св. Йоана Павла ІІ.

Присутній о. Станіслав Жак запевнив, що і надалі шукатиме доброчинців, аби мати кошти на подальший ремонт і реставрацію храму Внебовзяття Пресвятої Діви Марії храм у селі Біще.

Автор : Костянтин Чавага

Назад