Новини

Назад

Урочистість Пресвятої Богородиці Марії в Митрополичій Базиліці

: 986 2018-01-01 14:26:36

1 січня, в останній день Октави Різдва і перший день нового 2018 року, в Митрополичій Базиліці Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу з нагоди урочистості Пресвятої Богородиці Діви Марії, Всесвітнього Дня миру та власних іменин. Митрополиту Львівському співслужили 6 архієпископів і єпископів з Польщі, Єпископ-помічник Львівський Едуард Кава, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри о. прелат Ян Нікєль, священики з України та з-за кордону.

Радість урочистості розділили численні гості, серед них Посол Польського Сейму Казімєж Ґолоюх, колишній Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд з дружиною.

Це Марійне свято відзначалось 1 січня в Римі та інших регіонах Заходу ще у VI столітті, проте у XIII-XIV століттях його витіснило свято Обрізання Господнього, яке 1570 року Папа Пій V розповсюдив як обов`язкове на всю Католицьку Церкву. 1914 року в Португалії на 11 жовтня встановили свято Материнства Пресвятої Діви, яке 1931 року розповсюдили на всю Церкву. У 1974 році Папа Павло VI відмінив свято 11 жовтня і встановив урочистість Пресвятої Богородиці 1 січня. У 1968 році Папа Павло VI встановив 1 січня Всесвітнім Днем миру.

 

Автор : Костянтин Чавага

Назад