Новини

Назад

Урочисте завершення року св. Йосифа за участю єпископату України (на живо).

: 176 2021-12-08 12:06:18

8 грудня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відбудеться урочисте завершення Року святого Йосифа. Запрошуємо до спільної молитви. Це урочисте святкування відбувається за участю єпископів України та Апостольського Нунція архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса.

 

Святкова Євхаристія розпочнеться о 12:00. Нагадуємо, Рік святого Йосифа тривав з 8 грудня 2020 року. З цієї нагоди Папа Франциск видав Апостольський лист «Patris corde» («Батьківським серцем»).

Слово Арх. Мечислава Мокшицького на Урочистому завершенні року св. Йосифа за участю єпископату України (Бердичів, 8.12.2021)

Вибрана Богом на Матір Ісуса Христа, збережена від гріха – Непорочна – Марія є новим створінням, Матір’ю відродженного людства. Вона, багата величними дарами, заступається за нас перед Сином і дає надію перемоги над гріхом, щоб усі ми стали святими і бездоганними силою Христа. Цю силу Христос дає нам у цій Євхаристії. Цю надію Христос дає нам, вказуючи на свою Непорочну Матір.

У цю славну урочистість ми зібрались в Національному санктуарії на чолі з Апостольським Нунцієм архієпископом Вісвальдасом Кульокасом, щоб вшанувати Непорочну Матір Божого Сина і Матір Церкви, віддаючи Її вс наші інтенції, з якими сьогодні стаємо у цьому місці.

Вдивляючись в Марію, бачимо поруч з Нею Ісуса, який приходячи на світ, довершив спасіння людського роду i залишився з нами по всі дні аж до кінця світу, перебуваючиміж нами у Слові і Пресвятому Таїнстві.

Біля Ісуса і Марії ми бачимо також святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви, Опікуна Божого Сина i Заступника всєї спільноти Церкви. Mи дивимося на нього з вдячністю за його віру і відповідальну турботу, якою він огорнув Родину з Назарету, a в цьому останньому році, присвяченому йому, ми вдивлялися в нього як у взірець батька і чоловіка: найсправедливішого, найчистішого, найрозсудливішого, наймужнішого, найслухнянішого і найвірнішого.

І хоча сьогодні цією Святою Месою ми завершили проголошений папою Франциском Рік Святого Йосифа, ці його риси залишаться в нашій пам’яті. Вони будуть взірцем для всіх нас і напрямком нашої дороги до спасіння.

Тому нехай сьогоднішня подячна літургія зміцнить нашу віру, a заступництво святого Йосифа, Опікуна Святої Церкви, охороняє Церкви в Україні, щоб ми так як він були вірними, щоб ми завжди були залухані в Боже Слово i завжди шукали правду, в якій є спасіння.

Дякую всім братам у єпископстві, священникам, отцям кармелітам, богопосвяченим особам, всім паломникам і парафіянам за участь у цій урочистості.

Довіряємо всі наші молитовні наміри заступницту Непорочної і Святого Йосифа. Нехай вони сповняться в нашому житті згідно з Божою волею.

 Назад