Новини

Назад

Українська група на FSM – Францисканській Зустрічі Молоді у Польщі

: 356 2019-08-07 12:11:40

«Присутність» – під такою назвою пройшла зустріч францисканської молоді (Franciszkańskie Spotkanie Młodych – FSM) на Кальварії Пацлавській. Це мале село в Польщі, недалеко від українського кордону. Тут знаходиться санктуарій Матері Божої Слухаючої. 

В останній тиждень липня сюди з’їхалося більше тисячі молодих людей з різних куточків сусідньої нам держави, щоб прославляти Бога і творити велику спільноту. Це вже 32-е FSM, яку організовують брати менші францисканці конвентуальні ( з 1988 р.). Таким чином – це найстаріша зустріч молоді в Польщі релігійного характеру. 

Цього року на Кальварію Пацлавську приїхала невелика група молоді з парафії с. Мацьківці (Хмельниччина) разом з бр. Петром Франків OFM Conv та с. Світланою Мацюк SSpS.

FSM – Бог шукає з тобою відносин. Насправді
Фанцисканська зустріч молоді – це велика подія. Якісна музика, змістовні конференції, свідоцтва відомих в Польщі людей, розваги, молебні – все промовляло до учасників і допомагало відчути, що Бог є Присутністю і Він шукає відносин з нами. Реальних.

Найглибший вимір присутності Бога – це Євхаристія і Таїнства Церкви. Про це говорив о. Войцєх Венгжиняк. Його живий молодіжний стиль розповіді дивує, це аж ніяк не нудна проповідь, скоріше це просвітницько-мотиваційний спіч, після якого розумієш, що в дійсності відбувається під час Служби Божої і хочеться зустрітися з Богом та захопитися ним – у природі та у Таїнствах Церкви: у Євхаристії (Причасті), на сповіді.

Господь бореться за кожне життя
Під час зустрічі молоді про своє життя розповідали Міхал Буковський – репер та телеведучий, ведуча Іда Новаковська, співачка і міс Польщі Марійка. Їхні свідчення – це доказ того, що Бог бореться за людське життя і серце, що Він живий і діє у конкретній історії.

Особливим часом досвідчення Бога на FSM були молебні. У вечірніх сутінках при вогнях запалених факелів відбувався «Exodus» – перехід учасників через річку, який символізував вихід з гріхів та неволі. Перед чудотворним образом Матері Божої Пацлавської співали акафіст до Богородиці, а ділення хлібом та миття ніг священиками на молебні «Нова заповідь любові» мали на меті навчити братньої любові один до одного.

Окрасою одного з вечорів францисканської зустрічі молоді стала вистава «Театру А» «Ось сіяч вийшов сіяти». Актори яскраво показали запеклу боротьбу, яке веде зло, щоб вкрасти добре зерно, засіяне Сіячем-Христом.

Святий Франциск та бампербол
Радість – це обов’язкова cкладова духовності святого Франциска, тож на FSM не забракло і розваг: танці, вечірні концерти, забіг на 1 і 3 км, змагання з бамперболу (футбол у надувних м’ячах). Молодь з нетерпінням чекала останнього концерту, на якому виступив францисканський гурт «Fioretti». Так як пісні гурту відомі молодій публіці, то підспівував майже кожен.

Зустріч тет-а-тет
Серцем цієї зустрічі молоді була щоденна Євхаристія та цілодобова Адорація Пресвятих Дарів, де кожен міг зустрітися з живим Богом. Каплиця Адорації ніколи не була порожньою, тут можна було помітити, що молоді люди прагнуть зустрічі з Богом та шукають відповіді на різні виклики свого життя.

Наповнення Божим Духом – це відчуття, з яким закінчується FSM. Зустріч на Кальварії Пацлавській – це побувати в домі Марії, зустрітися з ЇЇ Сином, це коли більше тисячі осіб творять одну велику і радісну спільноту, в якій діє Святий Дух.

Одна особа, з якою я познайомилась на Кальварії, сказала: «Кожен, хто приїхав сюди хоч раз, завжди повертається». І це правда, ми зустріли тут людей, які вже 25 років приїжджають на FSM. Наша група молоді з Мацьківець також виїжджала з бажанням повернутися за рік.

с. Світлана Мацюк SSpS

Джерело: ssps.org.uaНазад