Новини

Назад

Участь в 15-літті Перенесення мощей священномученика Теодора Ромжі

: 477 2018-06-30 12:52:56

На запрошення Ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії sui juris (свого права) Єископ Мілана Шашіка Єпископ Мукачівський Антал Майнек і Єпископ-емерит Харківсько-Запорізький Мар’ян Бучек взяли участь в святкуванні 15-ліття Перенесення мощей священномученика Теодора Ромжі, що відбулися 29 червня в Ужгороді на Закарпатті. Єпископи Антал Майнек і Мар’ян Бучек співслужили Архієрейську Службу Божу, яку очолив Секретар Конгрегації Східних Церков Архієпископ Циріл Васіль, котрий виголосив проповідь.

У святкуваннях взяли участь Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, єпископи та священники з України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Італії.

Теодор Ромжа (1911-1947) очолював Мукачівську греко-католицьку єпархію. Через відмову перейти в РПЦ комуністична влада вчинила на нього смертельний замах. У червні 2001 р. під час візиту до України Святіший Отець Йоан Павло ІІ у Львові беатифікував Теодора Ромжу. Його культ набув особливого поширення у Закарпатті, де на честь бл. Теодора Ромжі названо Ужгородську греко-католицьку духовну академію, численні нові храми.

Автор : Костянтин Чавага

Назад