Новини

Назад

У храмі в Севастополі пропонують влаштувати Палац шлюбів

: 710 2016-01-18 17:11:54

Будівлю храму, який вже багато років не повертають католикам, у Севастополі можуть перетворити на Палац шлюбів. Уряд анексованого Севастополя має намір найближчим часом вирішити долю будівлі колишнього кінотеатру «Дружба», який кілька років не працює.

 

Про це 16 січня на зустрічі з головними редакторами міських телеканалів заявив російський губернатор міста Сергій Мєняйло, повідомляє видання Кримінформ.

«Є проблема з кінотеатром «Дружба». Ми розуміємо, що це костел. Є низка пропозицій, наприклад, зробити палац шлюбів. Це питання делікатне, і ми його вирішуємо», — сказав Мєняйло.

23 грудня 2015 року директор департаменту культури «уряду» Севастополя Галина Соляніна заявила про те, що у 2016 році кінотеатр «Дружба», а також два інших «Океан» і «Жовтень» — будуть відкриті після реставрації та модернізації на умовах державно-приватного партнерства.

Єпископ Яцек Пиль, делегат пастирського округу Криму, повідомив CREDO, що католики все ж сподіваються на повернення храму. «Нещодавно наша парафія у Севастополі в черговий раз направила до влади міста прохання повернути храм і чекає на відповідь. Ми молимося, щоби парафіяльна спільнота Севастополя повернула свою власність, аби мати можливість відремонтувати святиню, яка була присвячена Богу, і згідно цього призначення повинна служити цілям культу, а не світській меті. Спільноті, яка нараховує понад 300 вірних, складно молитися в малій каплиці, яка розташована у багатоповерхівці на четвертому поверсі, де немає ліфту. Особливо складно літнім та хворим людям. Просимо всіх молитися у намірі повернення церкви у Севастополі!» — прокоментував ситуацію єпископ Яцек Пиль.

Варто зазначити, що в урочистості, такі як Великдень та Різдво, богослужіння відбуваються на вулиці, перед зачиненими дверима будівлі, що колись належала католикам.

Довідка
Римо-католицький храм св. Климента у Севастополі функціонував до приходу комуністичного режиму. Він був збудований 1911 року на пожертви католиків, яких у Севастополі на той час було понад 3 тисячі. Дві третини католиків служили на Чорноморському флоті.
У часи репресій, 1936 року, настоятеля парафії, о. Матвія Гудайтіса розстріляли, а церкву закрили. Під час ІІ Світової у будівлі храму розташовувався радіовузол. Під час війни будівля трохи постраждала, але 80% храму вціліло, а у 1958 році святиню перебудували під театр.
У 1994 році вийшов Указ Президента України «Про повернення релігійним організаціям культового майна». У ньому сказано: «На виконання статті 17 Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації» місцевим органам державної виконавчої влади забезпечити до 1 грудня 1997 року передачу в безплатне користування або повернення безплатно у власність релігійних організацій культових споруд і майна, які знаходяться в державній власності і використовуються не за призначенням».
Впродовж усіх цих років католицька громада Севастополя кілька разів зверталася до представників влади з проханням повернути храм, але депутати відхиляли це прохання, натомість пропонували іншу територію для будівництва нової церкви.
Після анексії Криму ситуація не змінилася.

Джерело: CREDO

 


<p>Споруда римо-католицького храму у Севастополі, сучасний стан. Фото:  <a href="http://www.credo-ua.org/2016/01/150287" target="_blank">CREDO</a></p>

Споруда римо-католицького храму у Севастополі, сучасний стан. Фото:  CREDOНазад