Новини

Назад

У митрополичій базиліці завершився Тиждень Молитов про Єдність Християн

: 3703 2016-01-26 16:25:42

25 січня 2016 р. у свято Навернення св. Апостола Павла в митрополичій базиліці у Львові екуменічною молитвою та Євхаристією завершився 48-й з черги Тиждень Молитов про Єдність Християн. Цього року темою були слова з Першого Послання св. Петра: „Покликані звіщати всім величні діла Божі” (пор. 1 Пт 2,9). 

Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій Рудюк з Української Православної Церкви Київського Патріархату відслужив Молебен перед копією Казанської Матері Божої, біля якої свого часу молився св. Іван Павло ІІ, а згодом повернув її Православній Церкві.

Співали православні семінаристи.

Владика Димитрій подякував Архієпископу Мечиславу Мокшицькому за запрошення до Латинської Катедри, щоб звершити молебень за єдність усіх християн.

Зокрема мовив: «Які думки відвідують нас у ці хвилини, коли ми всі разом стоїмо біля престолу Божого, на якому буде звершуватися Меса, принесення жертви? - Перш за все мене відвідують такі думки: Ми не повинні боятися на шляху нашого паломництва до Бога. Мати сміливість чесно і відкрито свідчити про Христа у сьогоднішньому світі».

Пригадаючи мучеництво перших християн, зазначив, що тоді Церква була єдина. Митрополит Рудюк закликав відкрито говорити про ті проблеми, які турбують Церкву і наше суспільство. Також зауважив, що намір скликати Вселенський Собор Православних Помісних Церков – це свого роду відповідь, хай навіть так далеко, майже через 52 літ, на ІІ Ватиканський Собор.

«Ми будемо сподіватися, що це є рух не у кінець – один від одного, а рух одні до одних. І якщо ми будемо сміливими, ми знайдемо ту євангелську єдність, про яку говорив нам Господь наш Ісус Христос. Ми не будемо боятися. Ми будемо сміливо йти до цього. Будемо відкрито, сміливо говорити про Христа, про Церкву і в паломництві наближатися до Бога» - підсумував львівський архієпископ УПЦ КП.

У спільній молитві взяли участь Ректор Львівської ВДС о. Петро Бжескі, директор Теологічного Інститут ім. св. Йосифа Більчевського о. Яцек Уліаш, священики Львівської Архідієцезії, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя Отців Василіян в Україні о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ з УГКЦ, представники Вірменської Апостольської Церкви, християнської Церкви «Джерело Життя».

Перед початком Святої Меси Архієпископ Мечислав Мокшицький привітав присутніх у храмі гостей. Окремо склав подяку за виголошене Слово Боже Митрополитові Димитрію Рудюку з УПЦ КП. Особливо просимо Господа, щоби тут в Україні ми були разом, щоб ми завжди один одного шанували і творили цю братню спільноту. Молимося також про мир для нашої Батьківщини – зазначив Його Ексцеленція. Архієпископ Мечислав Мокшицький, котрий очолив Євхаристію, у своїй проповіді наголосив на цінності Святого Письма, яке, маючи однакове значення для християн всіх традицій, повинно бути реальною підставою для єдності усіх християн.

«Брати і сестри, проголошувати діла Господні – це ніщо інше, як йти дорогою Євангелія, чинячи добро собі та іншим, люблячи ближнього, як себе самого, виконуючи заповідь Христа – любіть один одного, як я полюбив вас. А Господня любов не ділить, не шукає похвали, не поривається до гніву, не задумує зла. Божа любов є вічною, бо є найважливішою. Бажаймо собі взаємно, щоб любов, правдивий образ єдності християн, які тепер на різних дорогах, але прямують до однієї цілі, привела до вічності, до спасіння. Нехай весь світ побачить, що хочемо і можемо любитися, а ті які ще не пізнали Господа, нехай вчаться любові від нас охрещених і сповідуючих правду про Христа, убого вчителя з Назарета» - закликав Архієпископ Мокшицький.

Після Євхаристії відбулася Екуменічна Молитва всіх представників братніх християнських Церков. На завершення виступив хор Об`єднання незалежних харизматичних християнських церков України Повного Євангелія «Джерело Життя».

Текст: Костянтин Чавага, Андрій Чорний

Фото: Вероніка Керницька, Андрій ЧорнийНазад