Новини

Назад

У Житомирі Глава УГКЦ подякував єпископу Пурвінському за користування катедрою

: 1058 2017-01-16 17:37:43

У 1997 році, після майже двохсотрічної перерви у Житомирі зареєстрували греко-католицьку парафію. Оскільки колишні греко-католицькі храми були знищені або перебудовані, то спільнота попросила тимчасового притулку у римо-католиків.

З дозволу єпископа Яна Пурвінського, тодішнього ординарія Київсько-Житомирської дієцезії, громада збиралася у катедрі святої Софії. 16 червня 2003 року відбулось освячення та закладення наріжного каменя парафіяльного храму на честь святого Василія Великого за участю єпископа Яна, а 1 квітня 2007 року - освячення престолу нижнього храму церкви. Саме до цього часу житомирські греко-католики і послуговувались катедрою латинського обряду.

У неділю, 16 січня 2017 року Глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав Шевчук, котрий очолив урочистість з нагоди двадцятиріччя парафії святого Василія Великого, зустрівся із єпископом Пурвінським, щоб подякувати йому особисто за те, що протягом десяти років тримав відкритими двері святині для греко-католиків Житомира, котрі тоді ще не мали свого храму.

Джерело: Костели і КаплиціНазад