Новини

Назад

У Жовківському храмі Св. Лаврентія освятили новий вівтар

: 880 2018-07-12 10:13:17

7 липня, в парафії Св. Лаврентія в Жовкві під час урочистої Євхаристії Архієпископ Мечислав Мокшицький освятив головний вівтар храму.
На свято прибули священики з деканату були присутні також гості з Польщі, представники місцевої влади на чолі з головою Жовківської райдержадміністрації Надією Щур та чисельні гості iз навколишніх громад.

Після молитви освячення та обряду помазання святим єлеєм священики приготували вівтар до звершення Євхаристії, застеляючи його обрусом та запалюючи свічки, що є знаком Господнього столу та Його присутності у храмі.

У вівтар були покладені реклівії святого єпископа Йосифа Більчевського. Присутність реліквій святого - це знак його єдності з Христом, котрий є джерелом святості.

Під час проповіді Львівський Митрополит зазначив:

«В наших домівках єднає нас стіл, так в храмі єднає нас вівтар. Біля нього ми збираємось, на ньому священик звершує Жертву Христа, відбувається переміна хліба в Тіло і вино в Кров Спасителя. Тому можемо сказати, що не має храму, не має Святої Меси, не має Святого Причастя без вівтаря…
Отже, вівтар і жертва Христа, яка звершується на ньому, вписується в нашу дорогу святості, про що пригадують нам вмонтовані тут реліквії святого єпископа Йосифа Більчевського.

Нехай ці реліквії пригадають нам про те, що і ми можемо бути святими, як Святим є наш Бог. Нехай вони пригадають, що бути святим – це нічого надзвичайного, це завдання кожного з нас».

На завершення урочистості отець прелат Юзеф Легович, настоятель парафії подякував усім жертводавцям та парафіянам, які долучились до збудування нового вівтаря.

Світлини: Tkpzl Żółkiew

Автор : Олександр Кусий

Назад