Новини

Назад

У Ямполі посвятили поминальну каплицю

: 567 2018-07-24 13:27:46

Архієпископ Мєчислав Мокшицький посвятив у Ямполі біля Львова поминальну каплицю. Це буде місце вшанування померлих мешканців колишнього села Пруси, могили яких сьогодні потребують відновлення.

Архієпископ Мєчислав Мокшицький очолив поминальну месу за померлими мешканцями Ямполя. Невеликий населений пункт за 8 км від Львова, до 1949-го року називався Пруси. Перші письмові згадки про це село датуються 1399 роком. У 1945 році комуністи влаштували велике переселення. Майже 6-ть тисяч поляків мешканців Прус переселили вглиб Польщі, на їх місце до Прусів було переселено з Перемиського та Любачівського повітів Польщі понад 200 сімей українців. На освяченні поминальної каплиці українці і поляки молилися разом. Зокрема, з Польщі прибула група колишніх жителів Прус і їх рдичів. Також в літургії взяли участь міцеві жителі і духовенство УГКЦ.

"Це буде місце памяті, поляків які тут жили. А також місцем примирення. Спільна молитва, українців і поляків, є знаком поєднання, якого так потребує сьогоднішня ситуація" - зазначив адміністратор парафії Винники о. Леон Саломон.

На запрошення архієпископа Мокшицького, участь в літургії взяв італійський архієпископ Ренато Боккардо, який прибув в Україну щоб приєднатися до Бердичівського паломництва. 

 Назад