Новини

Назад

У Тщенецькій парафії святкували тридцятиріччя повернення костелу

: 1151 2019-03-28 22:48:19

У суботу, 23 березня у Тщенці, що на Львівщині святкували відпуст святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії та тридцятиріччя повернення костелу. Ювілейну урочистість очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.  

Архієпископ Мечислав служив Святу Месу та проголосив Слово Боже. "Сьогодні входячи до цієї святині, хочемо собі пригадати той день, коли тридцять років тому Бог подарував вашій спільноті парафіяльній цю святиню і привернув її після років закриття і знищень, щоб вона наново стала невичерпною скарбницею дарів і благодатей, для тих що в Христі відкрили сенс свого життя" - сказав Митрополит. Після Меси архієпископ очолив Євхаристійну ходу навколо костелу. 

В урочистості взяли участь отець прелат Юзеф Легович, який разом із вірянами у 1989 році наново відкривали костел, який комуністи відібрали римо-католикам. Присутнім на святі був отець Стефан Флісіковський, настоятель та ініціатор ремонтів парафії у 1998-2001 роках. Тиждень перед ювілеєм, отець Стефан підготовив парафіян до цього свята, проводячи Святі Місії.

Радість свята розділили священики із Мостиського деканату, сестри-монахині та отець з православної Церкви. Святиню щільно наповнили віряни із Тщенця, Волиці, Мостиськ Других, гості з України та Польщі. Настоятель отець Анджей Дравс та парафіяльна молодь подякували Архієпископу та учасникам літургії за присутність.

Пригадаємо, що після 32 років закриття, 18 березня 1989 року, повернений храм після належного впорядкування освятив отець Рафал Кєрницький, пізніший єпископ-помічник Львівської Архідієцезії.

Фото Марта Марко

Автор : Андрій Пеканець

Назад