Новини

Назад

У Слов’янську відкриють Центр психологічного відновлення «ПРОМИР» за підтримки Акції “Папа для України”

: 1593 2017-04-21 13:04:44

У понеділок, 24 квітня, виповнюється рік від того часу як розпочався збір коштів для гуманітарних потреб України ініційований Папою Римським Франциском, про, що він оголосив у неділю, 3 квітня під час проповіді. У цей день у Слов’янську відбудеться відкриття Центру психологічного відновлення «ПРОМИР» – для дітей і дорослих, які пережили травму війни.

«ПРОМИР» – це об’єднання професійних практикуючих психологів зі Слов’янська, які працюють з травмою війни з перших днів звільнення міста після тимчасової окупації у 2014 році. В рамках Центру психологи надаватимуть комплексну психологічну допомогу дітям і дорослим, проводитимуть групові заняття з танцювально-рухової, піскової та ритмотерапії, заняття в сенсорній кімнаті, різноманітні освітні заходи. Сучасне обладнання для такої терапії, перед усім для реабілітації дітей, було придбано за кошти Акції “Папа для України”.

Планується, що в Центрі отримуватимуть послуги за різними напрямками групових, індивідуальних та освітніх заходів понад тисячу дітей та дорослих щорічно. Серед потенційних учасників – як місцеві жителі, які пережили окупацію Слов’янська і військові дії на території свого міста, так і переселенці, що переїхали до міста з окупованих територій та населенених пунктів сірої зони.

У процесі роботи психологи допомагатимуть дітям та дорослим відчути віру в себе та свої сили, знаходити ресурс для виходу зі стресової ситуації. В учасників програм стабілізуватиметься стан психоемоційної сфери, виявляться особистісні смисли, з’явиться надія.

“Цей унікальний спосіб допомоги, арттерапія, яку тепер ми зможемо втілювати в нашій роботі, вона доповнює і розширяє інші види психологічної реабілітації і допомоги, які практикувались у роботі з травмою війни раніше. Це ігрова форма реабілітації, вона подобається дітям, не викликає спротиву, і ці технології – справді інноваційні. Це інші поверхні, інші кольори, інший простір, і насправді унікальним є те, що завдяки фінансуванню від Папи Римського у ці старі стіни вдихнули нове життя. І це саме те, що потрібно розвивати у нашому регіоні – простір комфорту, безпеки і радості”, – наголошує Тетяна АСЛАНЯН, керівник проекту “ПРОМИР”.

Для Cлов’янська такий реабілітаційний центр є надзвичайно актуальний, наголошують натхненники проекту. Адже саме місто знаходиться лише у 100 кілометрах від зони бойових дій і на сьогодні окрім 120 тисяч місцевого населення тут мешкають близько 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які безпосередньо пережили травму війни. В найближчих регіонах подібних сучасних центрів не існує, тож ПРОМИР у Слов’янську стане головним місцем для реабілітації усіх дітей, що проживають у зоні військового конфлікту.

“Папа Франциск постійно стежить за ситуацією в Україні через Апостольського нунція архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, передає своє благословення і дуже задоволений, коли чує про опіку над дітьми у зоні військового конфлікту.

Турбта про дітей є важливим приорітетом допомоги Акції “Папа для України”, оскільки від дітей, підлітків буде залежати мир в Україні та Європі у майбутні десятиліття. Зараз всім, хто турбується про майбутнє України, треба докласти максимум зусиль, щоби діти в нашій країні зростали з вірою і надією на її добре майбутнє. Тому важливо, щоби діти сірої зони теж відчували радість, на яку мають право всі діти. І тому ми радо підтримали цей проект, який подарує віру, надію, натхнення багатьом дітям, що страждають від наслідків військового конфлікту.

Я дуже вдячний всім волонтерам, які постійно допомагають дітям у зоні АТО, їхня відвага, жертовність і любов до дітей заслуговує на те, щоби назвати їх справжніми героями України”, – зазначає єпископ Ян СОБІЛО, Голова Технічного Комітету Акції “Папа для України”.

Адреса центру: м. Слов’янськ, Донецька обл., вул. Торська, 45, 1-й поверх.
Акредитація представників ЗМІ проводиться за тел.: + 38 099 203 79 01.

Джерело: Папа для УкраїниНазад