Новини

Назад

У Словаччині відбувся ювілейний Чемпіонат Європи з футзалу серед священиків

: 3465 2016-02-06 10:32:11

У Словаччині в місті Мі́халовце (словац. Michalovce) від 1 до 5 лютого відбувся Чемпіонат Європи з футзалу серед священиків. Духівники прибули до Кошицького краю з 15 держав. Цьогорічна міжнародна зустріч стала ювілейною, адже проводилася вже десятий раз. Головним організатором Чемпіонату була словацька греко-католицької єпархія Кошице, а співорганізатором — римо-католицька архідієцезія Кошице.

“Священик повинен брати участь у всіх сферах суспільного, культурного та спортивного життя” - такими словами заохотив усіх учасників Чемпіонату єпископ Кошицької єпархії, владика Мілан Хаутур. На десятий ювілейний Чемпіонат з футзалу прибуло 200 священиків, серед яких - 8 представників з України. Національна команда складалася із священиків з трьох дієцезій: Львівської, Кам`янець-Подільської та Одесько-Сімферопольської. З Львівської дієцезії команду представляли: о. Даріуш Пєхнік, о. Гжегож Подоловскі та о. Андрій Пеканець.

Перші матчі почалися у вівторок. Команди були розділені на чотири основні групи.

В групі D було лише три команди: Португалія, Італія та Україна, через відсутність команди з Албанії. Першим спортивним суперником національної збірної були італійці, які несподівано здивували швидкою атакою, яка закінчилася голом на початку першого тайму. Однак українські священики відповіли аналогічною атакою у другій половині гри. Матч між Італією та Україною закінчився нічиєю 1:1.

Команда-фаворит Португалія була понад сили для священиків з України. Залишалася гра від захисту. В результаті перемога 2:0 на користь священиків з Піренейського півострова. Італійці з таким же результатом програли португальцям. І вирішальною була серія пенальті між Україною та Італією, щоб виявити друге місце у групі. По трьох серіях пенальті, українці виграли 2:1, зайнявши омріяне друге місце.

Далі було значно гірше. Хорватія, яка зайняла в групі С перше місце перемогла Україну з результатом 4:0 і тим самим забезпечила собі дорогу у півфінал. В останньому матчі вівторка українці грали з побратимами із Білорусі. Після захоплюючої боротьби виграли білоруси 1:0. Це виявилось їх реваншом за минулорічну поразку.

У четвер священики з “країни Шевченка” боролися за сьоме місця у Чемпіонаті з господарями – словаками. Chemkostav Aréna виявилась переможною для отців з “єпископом у складі”. Владика Мілан Хаутур забив у ворота другого гола, який завершив гру з переможним результатом для Словаччини 2:0. В результаті Україна зайняла восьме місце.

У фінальному матчі переможцями стали португальці, які у емоційній грі виграли у поляків із результатом 2:1. Протягом турніру хороші результати показала команда з Хорватії , яка перемогла збірну Боснії та Герцеговини у боротьбі за третє місце з результатом 2:0.

Організація такого спортивного свята стала практичною проповіддю священиків для своїх вболівальників, адже, як каже латинський вираз - «у здоровому тілі - здоровий дух».

Нагадаємо, що Чемпіонат Європи з футзалу серед священиків спочатку проводився кожні два роки. З 2011 року організовується вже щорічно. Власне з того року Україна вперше взяла участь у ньому. Найбільшим досягненням було сьоме місце в 2014 році у Білорусії.

 

Результати Чемпіонату:

 

I місце - Португалія

II місце - Польща

III місце - Хорватія

IV місце - Боснія і Герцеговина

V місце - Угорщина

VI місце - Білорусь

VII місце - Словаччина

VIII місце - Україна

IX місце - Румунія

X місце - Австрія

XI місце - Італія

XII місце - Чорногорія

XIII місце - Чехія

XIV місце - Казахстан

XV місце - Словенія

  

Текст і фото: о. Андрій ПеканецьНазад