Новини

Назад

У Шепетівці святкували 25-річчя діяльності сестер-йосифіток в Україні та парафії

: 610 2017-07-03 18:02:58

У четвер, 29 червня 2017 року у францисканському костелі Воздвиження Святого Хреста у Шепетівці на Хмельниччині єпископ Харківсько-Запорізький Станіслав Широкорадюк OFM очолив урочисту Святу Месу з нагоди срібного ювілею діяльності згромадження Сестер св. Йосифа у місцевій парафії, до якої владика Станіслав їх запросив у червні 25 років тому, працюючи там настоятелем. Це і стало початком служіння сестер-йосифіток в Україні.

Співслужили Месу міністр провінції святого Архангела Михаїла ордену Братів Менших в Україні о. Даниїл Ботвіна OFM та віце-міністр о. Емануіл Сабадах OFM, настоятелі парафії, які впродовж 25 років працювали у Шепетівці, - оо. Франциск Ботвіна OFM, Андрій Немченко OFM, Святослав Сиворинський OFM, Петро Жарковський, Бенедикт Свідерький OFM та Ярослав Машталяр OFM, а також о. Микола Біскуп та священики парафій Полонського деканату Кам`янець-Подільскої дієцезії.

На святкування прибули Генеральна вікарія згромадження Сестер св. Йосифа с. Ванда Матисік і настоятелька української делегатури с. Тобіаша Сємек, а також сестри, які працювали в Шепетівці чи походять із цієї парафії – сс. Давіда Мушинська і Антонетта Соліло та інші. Після Євхаристії священики, сестри та запрошені гості і доброчинці продовжили радість зустрічі та святкування при столі у монастирі сестер.

Сестри разом зі священнослужителями та мирянами співпрацюють в різноманітних формах душпастирства, а саме: катехизують дітей, молодь і дорослих, готують їх до прийняття Таїнств, провадять молитовні групи. Прикрашають вівтарі парафіяльних храмів квітами та дбають про декорації, які сприяють глибшому переживанню окреслених в Церкві літургійних періодів та урочистостей. Також віддавна в парафії йосифітки працюють органістками, створено парафіяльний дорослий та дитячий хор, які співом прикрашають Літургію та допомагають вірним молитися. Сестри також заснували парафіяльну молитовну групу святого Йосифа, членам якої допомагають збагачувати свою духовність, а ті в свою чергу молитовно підтримують згромадження.

Та перлиною діяльності сестер у Шепетівці є Світлиця Дитятка Ісус, яку відвідують малята з парафіяльних сімей і не тільки. Сестри материнською турботливістю та доброзичливим словом повчання готують вихованців до життя, вчать виконувати релігійні, моральні та суспільні обов’язки.


Джерело: Костели і Каплиці з посиланням на jozefitki.org.uaНазад