Новини

Назад

У Митрополичій Базиліці вшанувано пам’ять жертв Волинської трагедії

: 895 2018-07-10 20:19:34

Увечері 8 липня, відразу після повернення з поминальних урочистостей в Луцькій катедрі з нагоди 75-ліття Волинської трагедії, Архієпископ Мечислав Мокшицький в Митрополичій Базиліці у Львові очолив св. Месу в наміренні примирення між українським і польським народами. Перед початком літургії львівський митрополит нагадав, що Волинська трагедія згодом розповсюдилася на терени Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської (колишньої Станіславівської) областей. Архієпископ Мокшицький закликав до спільної молитви за невинно убієнних, а також благати Господа, щоби запанував мир у нашій Вітчизні, щоби примирилися два сусідні народи й ніколи більше не дійшло до подібної трагедії.

«Примирення – це новий світ, який потрібно збудувати» - мовив у своїй проповіді о. проф. Анджей Зволінський з Папського Університету Йоана Павла ІІ у Кракові.

Із Архієпископом Мечиславом Мокшицьким співслужили Єпископ Кам’янецько-Подільський Леон Дубравський і його Єпископ-помічник Радослав Змітрович, Єпископ-помічник Львівський Едуард Кава, Єпископ-емерит Мар’ян Бучек та український грецько-католицький єпископ з Чікаго Бенедикт Алєксійчук. Спільно помолитися прийшли також представники УПЦ КП. Після св. Меси представники духовенства РКЦ в Україні, УГКЦ і УПЦ КП разом помолилися за примирення і злагоду, а також за українці, котрі під воєнного лихоліття рятували від смерті своїх сусідів-поляків.

Ще одним акцентом у прагненні до примирення між українським і польським народами стало виконання в катедрі «Волинської Ораторії» композитора Кжесіміра Дембського за участю музикантів і співаків з Польщі під диригування автора. Пропам’ятний концерт організували Львівська Митрополича Курія і Польсько-Українська Фундація ім. Ігнатія Падеревського.

Присутня Віце-Маршалок Сенату РП Марія Кос у своєму виступі наголосила на нагальній потребі примирення між українським і польським народами, які тісно пов’язані багатовіковою історією та взаєминами і співпрацею у багатьох галузях. До цього нас невтомно закликав св. Йоан Павло ІІ, якого дуже шанують обидва народи.

На завершення подячне слово виголосив Архієпископ Мечислав Мокшицький, а присутні представники Генерального консульства РП піднесли польським митцям квіти.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад