Новини

Назад

У Львові відзначили 360 річницю обітниць польського короля Яна Казимира

: 2177 2016-04-11 13:30:43

Львівська митрополича базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії 9 квітня наповнилася до країв. З нагоди святкування 360 річниці обітниць польського короля Яна Казимира до Львова прибули численні паломники та урядові делегації різних рівнів. Представник президента Польщі Адам Квятковскі, парламентарі на чолі з Маршалком Сенату Станіславом Карчевським і віцемаршалком Ришардом Терлецьким, а також численні посли Сейму. Також були присутні представники міської влади на чолі з міським головою Андрієм Садовим.

Також на цю подію прибули представники світу науки, культури та дипломатії, представники позаурядових організацій, товариств та спільнот з Польщі та України. Своїм співом літургію збагатив хор «Nicolaus» із Польщі.
Літургію очолив та скерував до присутніх слово Ченстоховський архиєпископ Вацлав Депо. У своїй проповіді він сказав: «Нас всіх тут присутніх поєднує не лише історична пам’ять, пов’язана із датою 1 квітня 1656 р., але духовна сила віри у Бога, котрий є Господом історії, що освітлює нашу дійсність та майбутнє світу. Це Він(…) послав свого Сина народженого з Діви, щоб ми могли отримати синівство. Бог є нашим батьком, який через Свого Сина викупив нас із неволі гріха та смерті. Отже ми вже не невільники темноти та смерті, а спадкоємці вічного життя.(…)Без послуху віри Марії не було би сина Божого, не було би Христового відкуплення, не було би вічного щастя і життя з Богом. І та королівська особа Марії уможливлює нам шлях до Бога, об’явленого в Ісусі Христі, як нашого найдосконалішого майбутнього.
На завершення архиєпископ наголосив на важливості свідчити про свою віру. «Ми зараз перебуваємо у черговому вирі великих змін — суспільних, політичних та ідеологічних. І хоча кожне покоління так сприймає свій час — найважливіше зараз завдання для нас, сучасних християн, це мати відвагу свідчення віри і розпізнання правди і фальші, добра і зла, свободи і зневолення, творення та руйнування», — сказав владика.
У Львові відзначили 360 річницю обітниць польського короля Яна Казимира
Під час Святої Меси було посвячено копію образу Матері Божої Ласкавої, яку привезли паломники із Познаня. Оригінал, перед яким 360 років тому у Львові були проголошені обітниці короля Яна Казимира, знаходиться у Кракові. А також була посвячена копія образу Матері Божої Ченстоховської, яку привезли паломники з Мостиськ.

Довідка
Матір Божа Ласкава – це назва ікони-покровительки міста Львова та Львівської архидієцезії.
Сама ікона походить з 1598 року. Діва представлена в червоній сукні й зеленому плащі, Вона сидить на троні, тримаючи на правому коліні Дитя Ісус. Для ікони, яка прославилася чудесами, було 1644 року споруджено каплицю. Незабаром Матір Божа Ласкава стала ще популярніша у львів’ян, які були переконані, що саме Вона 1468 року врятувала місто від козацько-татарського війська Богдана Хмельницького.
А 1-го квітня 1656 року перед цією іконою склав свої обітниці польський король Ян ІІ Казимир. «Львівські шлюби (обітниці) Яна Казимира» увійшли в історію. Королівство зазнавало величезної небезпеки – як з боку шведів, так і з боку Росії. Король урочисто обрав Богородицю царицею Польщі, просячи Її допомоги в боротьбі проти навали.
Віта Якубовська
Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад