Новини

Назад

У Львові відбулась екуменічна панахида за жертвами депортацій під час операції “Вісла”

: 1532 2017-04-29 20:01:21

28 квітня 2017 року, у Львові вшановували 70-ті роковини трагічних подій операції «Вісла» – примусової депортації близько 150 тисяч українців Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Підляшшя переважно на території у західній та північній частині Польської держави.

Зокрема, о 13.00 год. відбулось покладання квітів до каменю на місці встановлення майбутнього пам’ятника жертвам депортацій українців у ХХ столітті (вул. Мушака). Опісля владики різних християнських конфесій, а серед них також Генеральний Вікарій Львівської Архідієцезії о. Юзеф Павлічек, відслужили чин екуменічної панахиди за жертвами депортацій.

«В цей сонячний день в наших серцях та душах є рана. А кожна рана на тілі або кровоточить, або ні. Кожного разу, коли ми згадуємо цей день, ця рана відкривається. Однак ми мусимо робити це для того, аби не забувати про ці трагічні події. Бо якщо не пам’ятаємо своєї історії або історії в загальному, вона повторюється і повертається. Проте повертається із подвійним ударом, знову б’є нас і ранить. Тому треба молитись і просити в Бога, щоб на нашому тілі, яким є Україна, було якнайменше ран, – як фізичних, так і духовних», – зазначив о. Іван Ходонович, вікарій кафедрального собору Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії.

Також о 18.30 год. в національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулася академія, присвячена 70-м роковинам проведення депортаційної акції «Вісла». О 20.30 на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулася акція «Свіча пам’яті». Завершилися заходи о 21.00 хвилиною мовчання за жертвами депортаційної акції «Вісла» та спільною молитвою учасників акції.

За матеріалами: Духовна Велич Львова

 Назад