Новини

Назад

У Львові спільною молитвою вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

: 104 2019-05-20 11:44:52

19 травня у Львові відбулася екуменічна молитва за жертв політичних репресій. До події долучилися ті, хто зазнав переслідувань, провів роки у таборах, а також представники духовенства, влади та усі небайдужі. 

Сьогодні ми даруємо жертвам нашу молитовну пам’ять і дякуємо також тим, хто вижив і став предтечею Незалежної України – наголосив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир Груца:

Бути жертвою – це на перший погляд приниження, терпіння, невинна смерть. Але подивімося на це християнськими очима. Людина створила Страсний тиждень. І Ісус Христос був засуджений, як злочинець, не маючи складу злочину. І Його ніхто не захистив. Він помер. Але Він Воскрес. І цього вже ніхто не може змінити. Коли ми сьогодні стоїмо на цьому місці біля пам’ ятника – ми молимося і пам’ятаємо про тих жертв, які віддали своє життя може найперше за те, що були людьми, за те, що народилися, ходили по цій нашій рідній землі. Також за те, що були християнами. Наслідували і жили певними етичними вартостями. Мало-хто пригадує тих, хто їх вбивав і знищував. Але ми як велика християнська родина молитовно згадуємо про тих, кого вбили. Ми даруємо їм нашу молитовну пам’ ять і дякуємо тим, хто лишився живий”.

До спільної молитви та вшанування жертв політичних репресій долучився також о. Роман Стадник, військовий капелан Львівської Архідієцезії.

Джерело: velychlviv.comНазад