Новини

Назад

У Львові розпочалася Асамблея богопосвячених осіб Римо-Католицької та Греко-Католицької Церков

: 500 2015-09-14 00:00:00

Сьогодні, у Свято Воздвиження Всечесного Хреста, Євхаристією у Латинські Катедрі Успіння ПДМ розпочалася Асамблея богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ. Тема цієї Асамблеї «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні».

До Митрополичої Базиліки прибули єпископи РКЦ та УГКЦ, священики, монахи та монахині обох обрядів з усієї України. В Асамблеї на жаль не взяв участь Апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Ґалліксон, котрий завершив своє служіння в Україні, але єднався у молитві з усіма учасниками.

Взяли участь у молитві також представники доброчинних організацій Renovabis та Kirche in NotПочалася сьогоднішня зустріч молитвою Святого Розарію в намірах миру на Україні. Святу Месу на початок Асамблеї очолив Митрополит Львівський Архієпископ М. Мокшицький.

У своїй гомілії, навязуючи до Літургії Слова зі Свята Воздвиження Свято Хреста, Митрополит вказав на те, що у сучасному світі люди втрати сенс та розуміння хреста, котирй став у кращому випадку прикрасою чи якимось символом для сучасної людини.

Митрополит закликав до того щоб богоспосвячені особи упритомнювали людям у світі що хрест є знаком милосердної любові Ісуса Христа, котрий ради нашого спасіння взяв на себе тягар хреста – наші гріхи, нашу щоденність. Взяв прокляття гріха щоб хрест і страждання не були більше прокляттям, а були видимим знаком любові Небесного Отця до людей.

Також Митрополит закликав щоб духовенство двох обрядів було видимим знаком єдності у суспільстві позначеному поділами, щоб могло у щирості серця просити про милосердя для себе у Небесного Отця словами  Ісуса на хресті: «Отче прости їм, бо не знають що чинять»

Після Літургії Слoва відбувся обряд відновлення обітниць Таїнства Хрещення. На завершеня всі подалися на почастунок до ресторіції «Ратуша».

Асамблея триватиме і продовжиться завтра у Брюховичах.Назад