Новини

Назад

У Львові освятили храм Святого Архангела Михаїла

: 824 2018-10-03 12:33:57

Двадцять дев’ятого вересня у Львові відбулося урочисте освячення римо-католицького храму св. Арханегала Михаїла, що на Сихові, будівництво якого тривало десять років. Урочисту Месу та обряд освячення вівтаря та стін храму здійснив архієпископ Віктор Скворц, митрополит Верхньої Сілезії у співслужінні з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським та єпископом Глівіц Анджейом Іванецкім.

Наріжний камінь під будівництво храму освятив у 2004 році Папа Йоан Павло ІІ, а у 2008 році почалися перші будівельні роботи. Храм отримав свого покровителя у спадок від попереднього парафіяльного храму, який був на території с. Зубра, що межує зі Львовом.

Єпископ Анджей Іванецкі, котрий супроводжував настоятеля храму о. Яцека Коцура від початку його священичого шляху, поділився з СREDO цією історією та радістю перебування на цій урочистості:

— Отець Яцек завжди захоплював інших священиків, навіть старших від себе, своєю працьовитістю, побожністю, а також жертовністю. Так склалося, що я був у його родинній парафії, коли він починав своє навчання в семінарії і потім мені також випала честь виголошувати проповідь на його приміційній Святій Месі. Ми часто зустрічалися, отець навідував мене у парафії св. Франциска, в якій я служив у Забжу і виголошуючи проповіді, давав нашій парафіяльній родині шанс допомогти своїми пожертвами будівництву цього храму, який сьогодні був освячений. Це для нас час великої радості. Церква завжди будується у двох вимірах: цей зовнішній вимір це будівля, те святе місце до якого можна прийти, щоб зосередитися і віддати Богові усі свої справи і своє життя, але інший вимір – це спільнота людей, що вірять у Христа і є спільнотою сердець. І я засвідчую що тут присутні цих два виміри.

Отець Яцек розповів про рішення, яке прийняла спільнота його парафії, як дар вдячності за ту допомогу, яку вони отримували протягом усіх років будівництва храму та становлення парафії:

— Разом з парафіянами ми вирішили у дусі вдячності за допомогу, яку ми отримували весь цей час, також підтримати інших – наших братів та сестер у вірі, котрі не можуть так, як ми в Україні чи Польщі, відкрито практикувати свою віру і страждають від переслідувань. Це буде допомога для католиків у Китаї, у дієцезії Хандан двісті кілометрів від Пекіна. Хочемо щомісяця, а також до скриньки при вході збирати кошти, але не на цеглу чи дерево, а на реколекції, виїзди до Європи на курси і оази, на таємне видавництво. Адже це також будівництво Церкви.

І на завершення додав:

Ми будували цей храм разом із Церквою, якою є парафія. Освячення це не кінець, тобто будівництва так, майже кінець, але це також початок ще інтенсивнішого будівництва Живої Церкви, її спільнот під оком та крилом нашого потужного покровителя Михаїла.

На урочистість прибули численні віряни, представники влади міста, настоятелі римо-католицьких, греко-католицьких, православних і протестантських громад Львова та сусіднього села Зубра. Цей храм став прикладом дієвої та конкретної співпраці українців та поляків, а також символом дружби двох народів.

Джерело: CREDO

 

Автор : Віта Якубовська

Назад