Новини

Назад

У Львові колядували всім містом: у центрі пройшла традиційна Хода звіздарів

: 462 2019-01-09 12:51:43

8 січня, центром міста Львова пройшла традиційна Хода звіздарів. До участі долучилися сотні людей. За словами організаторів, учасники ходи пронесли близько 150 найрізноманітніших звізд, які змайстрували і дорослі, і малі умільці.

Головним символом цьогорічного фестивалю стала зірка «Берегиня України». На 12-ти променях цієї звізди зображені українські жінки з різних етнорегіонів, які рушниками стелять світлу долю України. У центрі – тризуб. Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Учасниця дійства, дизайнер Олена Сіра розповіла про особливість символіки головної зірки «Берегиня України».

«Що ми бачимо, коли чуємо про Берегиню? Ми бачимо Оранту, Богородицю, згадуємо Софію Київську. Власне, ця Богородиця тримає біле полотно. Тому наша зірка цього року із зображенням рушника та нашими берегинями, українськими жінками, які оберігають дітей, чоловіків, батьків і воїнів на війні. Жінки тут зображені в українських костюмах. В орнамент цього національного вбрання закодований цей оберіг. Жінка, яка має всі ці обереги і тримає рушник – оберігає державу від всяких негараздів. Також посередині зірки зображений наш український тризуб. І все це виконано у жовтих тонах, бо жовтий колір – це символ народження нашого Бога, народження зірки», – сказала Олена Сіра.

Маршрут ходи був такий: площа Музейна – вул. Ставропігійська – вул. Руська – площа Ринок – вул. Беринди – проспект Свободи. Веселою колоною люди йшли та співали різдвяних пісень, а на кожному повороті справжня карпатська трембіта сповіщала про це свято.

Милували львів’ян та туристів величні та великі (двометрові за висотою й діаметром) звізди, які створили майстри зі Львова та з громад довколишніх сіл. Щороку нові зірки поповнюють зіркову колекцію, спалахуючи новим змістом, новими ідеями. Звіздарі катехитичної школи Св. Климента Папи презентували унікальні копії давніх автентичних гуцульських звізд.

Ще однією окрасою ходи звіздарів стали малі колядницькі зірки, майже 60 з яких були виготовлені на майстер-класах у Музеї народної архітектури і побуту у Львові ім. Кл. Шептицького, у катехитичній та середній школах м. Дублян.

Гостями фестивалю стали звіздарі Батумі (Грузія), а також звіздарі із Луцька. Також були офіційні гості із Туреччини.

На проспекті Свободи експертним журі було визначено найкращу звізду. Її творці отримали подарунки і були дуже втішені своєю перемогою.Назад