Новини

Назад

Відбулася чергова братня зустріч та спільні реколекції католицьких єпископів України

: 759 2016-11-25 20:29:47

У п’ятницю, 25 листопада 2016 р., в Брюховичах біля Львова, завершились спільні реколекції єпископатів латинського та візантійського обрядів України, що відбувалися у стінах Вищої Духовної Семінарії Львівської Римо-Католицької Митрополії. Проповідником цьогорічних конференцій був Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, який побудував реколекції на основі старозавітної Книги Йони.

Дякуючи провідникові, Голова Конференції Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, зокрема, сказав: "Хочу сказати що тобі вдалося, вдалося провадити нас разом із Йоною всією цією дорогою і за це ми дуже вдячні. Дякуємо тобі за те, що ти служиш як Апостольський Нунцій нашим Церквам, нашій Католицькій Церкві в Україні не лише у офісі, але також є присутній із нами у наших єпархіях, дієцезіях, парафіях. І цим разом хотів зміцнити нас — пастирів Церкви, щоб ми ще більше служили Христові та Церкві, служили нашим вірним, які є поручені нашій пастирській опіці."

Плодом братньої зустрічі, зокрема, стало Спільне звернення греко-католицьких і римсько-католицьких єпископів в Україні з приводу Дня пам`яті жертв голодоморів.

Пригадаємо, що звичай періодично проводити такі зустрічі та спільні реколекції всіх католицьких єпископів України утвердився після заохочення Папи Бенедикта XVI поглиблювати спілкування та співпрацю.

Зазвичай, спільна зустріч випереджується окремими засіданнями Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та Конференції Римо-Католицьких Єпископів України. Цього разу, під час 47-ї пленарної зустрічі, єпископи латинського обряду проаналізували стан Римо-Католицької Церкви в Україні в контексті 25-річчя відновлення її структур, а також роздумували над подальшим розвитком.

Головною темою 73-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви була Сповідь та всі повʼязані з цим Святим Таїнством аспекти.

Обидва єпископати також підбили підсумки Святого Року.

Текст: Костянтин Чавага для Радіо Ватикану

Фото: Львівська Архідієцезія, Католицький Медіа-ЦентрНазад