Новини

Назад

У Києві відбулись свячення єпископа Олександра Язловецького

: 532 2019-11-09 18:23:13

У Києві, 9 листопада, відбулись свячення єпископа-помічника Київсько-Житомирської дієцезії Олександра Язловецького. Подія стала знаменно для цілої Церкви в Україні.

Євхаристію очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, співконсекраторами були єпископ Віталій Кривицький SDB та єпископ Леон Дубравський.

Співслужили архієпископ Львівський Мечислав Мкшицький та єпископ-помічник Едвард Кава. Прибули також інші єпископи, священники, богопосвячені особи, представники дипломатичного корпусу та громадських організацій, друзі та товариші з цілої України та з-за кордону та родина електа.

У проповіді Апостольський нунцій подякував єпископу Леону Дубравському за виховання та товаришування з батьківським серцем отцю Олександру на життєвій дорозі, за довіру, що виявилась у володінні "ключами до майбутнього" (так нунцій назвав формацію семінаристів, про яку о. Язловецький дбав, будучи ректором).

Звертаючись до електа архієпископ Ґуджеротті підкреслив, що спокій у серце несуть слова Євангелії, яка була обрана на сьогоднішню урочистість. "У Євангелії Господь постійно питає, чи ти Його любиш. Це не значить, що у Бога амнезія. Він робить це для тебе. Щоби ти ще раз спробував розігріти своє серце. Коли це стається, то що Ісус відповідає? Він говорить: я дам тобі подарунок - іди і паси Мої вівці. 

Крім того, архієпископ Клаудіо говорив про важкість єпископського служіння. "Всі мають до тебе пошану, але знайти тих, хто тебе любить важко. Не тому, що їх немає, а через те, що не знаємо, чи те, що вони тобі говорять є справжнє, чи так просто повинні казати. Це особливо відчуватиметься у моментах самотності та у потребах". Також нунцій заохотив отця Олександра продовжувати бути людиною простою у відносинах з іншими, бути собою. "Отож, цю свою простоту збережи. Ніхто не хоче, щоби ти ставав святими реліквіями! Тебе прагнуть мати таким, яким ти є. Адже Бог таким тебе створив!", - підкреслив проповідник. Також у проповіді нунцій говорив про позицію єпископа, що позбавлена зверхності та грошолюбства, важливість добровільного служіння, а не з примусу. Єпископ для своєї пастви має бути прикладом. "Бути прикладом, це не значить бути героєм, а бути таким, яким ти є, у кращому", - зазначив архієпископ. 

Після проповіді відбувся обряд Рукоположення та Молитва висвячення єпископа, помазання святим миром голови електа, вручення книги Євангелія, персня, митри та пасторалу. Після цього нововисвячений єпископ отримав від усіх єпископів поцілунок миру.

Дякуємо Богу за великий дар для Церкви в Україні та огортаймо молитвою єпископа Олександра не лише сьогодні, у день отримання свячень, а й на щодень.   


Проповідь архієпископа Клаудіо Ґуджеротті:

 


Аліна Петраускайте, КМЦ  Назад