Новини

Назад

У Києві відбулася прем`єра фільму про Йоана Павла ІІ

: 1127 2017-06-18 10:39:34

16 червня 2017 року, о 15.00, у Києві, в кінотеатрі «Україна» відбувся прем’єрний показ документального фільму «Звільнення континенту: Йоан Павло ІІ і падіння комунізму».

Фільм «Звільнення континенту: Йоан Павло ІІ і падіння комунізму» було створено за сприяння «Лицарів Колумба» ‒ найбільшої католицької чоловічої братської організації, яка має понад два мільйони членів у всьому світі. Показ був організований «Лицарями Колумба в Україні» та Фондом сприяння медіа-ініціатив УГКЦ «Воскресіння». Переклад і дублювання фільму українською мовою здійснено «5 каналом».

Організатори заходу зізнавалися, що не розраховували на велику кількість глядачів, оскільки показ відбувався посеред робочого дня. Тим не менш, о 15 годині, коли прем`єра мала розпочатися, довелося просити в адміністрації кінотеатру «Україна» додаткових стільців – кінозал не зміг вмістити усіх охочих. Декому так і довелося переглядати фільм стоячи або сидячи на сходах.
Серед присутніх були архієпископ Мечислав Мокшицький, єпископ Віталій Скомаровський, Великий Лицар Богдан Ковалів, відповідальний за розвиток Руху Лицарів Колумба в Україні та інші. Обов`язки ведучого виконував протоієрей Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.
Перед початком показу слово взяв головний продюсер фільму Шимон Чижек. «Фільм, який ми будемо з вами дивитися, покликаний зберегти духовну спадщину Йоана Павла ІІ, який своєю незвичайною силою переміг ідеологію Радянського Союзу. Поклав їй кінець», - наголосив пан Шимон. «Побутує думка, що економічні і політичні процеси визначають долю націй. Але як ми побачимо з цього фільму – не все вирішується силою або грошима. Багато залежить і від нашої духовної сили», - додав він. Продюсер також розповів, що фільм отримав світове визнання, здобувши нагороди на близько десяти кінофестивалях, зокрема нагороду Еммі, як найкращий документальний фільм. Пан Шимон Чижек продемонстрував присутнім цю нагороду.
Затим розпочався перегляд фільму, який тривав майже дві години. З першими завершальними титрами, ще до того, як було ввімкнуте світло, зал вибухнув оплесками. Емоції не вщухали більше десяти хвилин. Глядачі жваво обговорювали побачене. Слово було надане архієпископу Мечиславу Мокшицькому, який довгий час прослужив секретарем Папи Йоана Павла ІІ.
Владика подякував організаторам прем’єри. Він говорив про ту роль, яку зіграв святий Йоан Павло ІІ у падінні комунізму: «Ми не думали, що комунізм упаде без революції, без проливання крові. Але це сталося завдяки Понтифіку Йоану Павлу ІІ, який додав відваги віруючим та людям доброї волі». Архієпископ нагадав: «Йоан Павло ІІ дуже любив Україну і тепер своїм заступництвом випрошує нам великі ласки, щоб ми жили в свободі, а у нашій державі панував мир».
Опісля Владики слово взяв Великий Лицар Богдан Ковалів, який коротко ознайомив усіх з організацією «Лицарі Колумба в Україні» і подякував усім, хто сприяв організації прем‘єри фільму.
На завершення ведучий нагадав, що ті, хто не зміг відвідати показ, мають змогу переглянути фільм 25 червня о 22:15 на «5 каналі» і закликав присутніх розповсюдити цю інформацію серед родичів, друзів, знайомих.


Павло Зінченко, Католицький Медіа-ЦентрНазад