Новини

Назад

У Чернівцях надавали безкоштовну медичну консультацію

: 387 2019-11-29 22:09:45

29 листопада 2019 року в парафії Воздвиження Всечесного Хреста у Чернівцях відбулася благодійна акція «Безкоштовні медичні консультації». Її організувала Релігійна місією РКЦ «Карітас-Спес» спільно з фондом «Сприяння розвитку медицини» та за активної співпраці з чернівецькою Родиною Кольпінга.

З 9.30 до 16.00 в тимчасово організованих кабінетах у приміщенні парафіяльного будинку парафіяни та мешканці міста могли пройти медичний огляд у терапевта, ендокринолога, окуліста, а також зробити аналіз крові на цукор, ЕКГ та УЗД. Огляд і діагностику проводили лікарі з Києва та Чернівців - повідомляє суспільно-релігійний інтернет часопис CREDO.

«Я дуже радий і задоволений, що у нас відбувається така акція, яку запропонував провести “Карітас-Спес Україна”. І я дуже вдячний насамперед Богові й лікарям, які знайшли час, пожертвували, можливо, своїм відпочинком, щоб допомогти людям, не тільки обстежити їх, а й вислухати. Це дуже потрібно сьогодні. Я вважаю, що ця акція принесе великі плоди, бо служить для добра людей», — сказав настоятель парафії о.Анатолій Шпак.

Також у межах акції після огляду офтальмолога можна було безкоштовно отримати нові окуляри, підібрані лікарем. Їх, як і глюкометр, серветки та інші матеріали, надав Міжнародний благодійний фонд «Сприяння розвитку медицини».

Адміністратор цього фонду і керівник бригади лікарів-волонтерів, Людмила Іванівна Гончаренко, подякувала організаторам події за те, що «все було на вищому рівні», і розповіла про результати акції. За її словами, обстеження пройшли 184 чол., у близько 20% пацієнтів виявили підвищений цукор в крові, також часто діагностовано вузли щитоподібної залози і поліпи, про які люди не знали. Пані Людмила вважає: дуже важливо, що ці симптоми виявили, і тепер кожен може звернутися до відповідного лікаря-спеціаліста за місцем проживання.

Підготувати приміщення, завезти обладнання, організувати чергування, сніданки, обіди для лікарів, каву, чай допомогли парафіяни, насамперед – із ГО «Справа Кольпінга» м.Чернівців. Її голова, Людвік Маркуляк, розповів про багаторічну співпрацю чернівецької «Родини Кольпінга» з Фондом «Сприяння розвитку медицини». Він наголосив: «Ця справа, яку ми сьогодні робимо, ніби проста, але дуже потрібна. Хай там як, а лікування коштує чималих грошей, а це обстеження ми робимо для людей безкоштовно. У нас є гасло нашого засновника, бл. Адольфа Кольпінга: “Допомога має бути в самодопомозі. Допоможи собі і ближньому. Я хочу бути братом ближньому і свідком правди”. Цими словами я хочу подякувати Богові за сьогоднішню акцію».  

Джерело: CREDOНазад