Новини

Назад

Третя Хода Трьох царів у Мостиськах

: 693 2018-01-07 18:39:11

В урочистість Богоявлення Господнього третій рік поспіль в цей день через центр Мостиськ пройшла велелюдна Хода Трьох царів - Гаспара, Мальхіора і Балтазара, віддаючи поклін Новонародженому Дитятку Ісус.

Після св. Меси в Санктуарії Матері Божої Неустанної Помочі, яку очолив о. Владислав Дерунов, барвиста молитовна процесія з різдвяними зірками вирушила до шопки на центральній площі райцентру. Далеко було чути польські та українські колядки. У багатьох на голові були корони, виготовлені власноруч, а також подаровані Польською Фундацією «Dziedzictwo Kresowe» (Спадщина Порубіжжя).

Традиція костюмованих походів Трьох Царів-мудреців та їх супроводу прийшла з Іспанії й набула популярності в сусідній з Україною Польщі. Організатором такого дійства на терені Львівській Архідієцезії став настоятель мостиської парафії о. Владислав Дерунов. Кожного року він пише новий сценарій і доповнює його актуальними історичними датами і постатями, пов’язаними з Мостищиною. Минулого року навіть двадцятиградусний мороз не спинив ентузіастів святкової ходи. Цього разу учасників було набагато більше, від маленьких діточок до літніх жителів Мостиськ і навколишніх сіл.

Урочисто відзначаючи Богоявлення Господнє, о. Владислав Дерунов привітав присутніх греко-католиків і православних, котрі готувалися до Різдва Христового за юліанським календарем.

Автор : Костянтин Чавага

Назад