Новини

Назад

Теми, що обговорюються на 48 пленарному засіданні Конференції Єпископів України у Брюховичах

: 1196 2017-03-22 20:41:26

У Брюховичах, що неподалік Львова, триває 48-ме Пленарне засідання Конференції римо-католицьких єпископів України. У засіданні, що триватиме до 23 березня, беруть участь римо-католицькі єпископи з України. Його очолює голова Конференції архієпископ Мечислав Мокшицький. На засіданні присутній Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, який виступив перед єпископами.

Про теми, що обговорюються, журналістам розповів єпископ-емерит Мар’ян Бучек. Основні теми — душпастирські, — сказав єпископ.

«Сьогодні зранку багато говорив Нунцій. Він розповів про релігійно-політичну ситуацію на Сході України. Також єпископ Собіло розповів і представив, як практично виглядає допомога людям, які потребують».

Також важливою темою стали літургійні питання. Голова Літургійної комісії РКЦ представив на розгляд і затвердження літургійні книги, зокрема ІІІ Том Лекціонарію, Обряд похорону, а також інші молитви. Усі вони будуть направлені у Ватикан на затвердження Конгрегації з питань Божого культу і дисципліни Таїнств.

Єпископ Бучек додав, що минулорічне Звернення Літургійної комісії РКЦ щодо звершення Меси викликало сум’яття та багато дискусій серед священиків і вірних. Постало багато питань, які потрібно вирішити, зокрема уніфікувати жести в Літургії, такі як знак хреста, коли ставати на коліна, чи підносити руки під час молитви «Отче наш». Ієрарх зазначив, що різні групи моляться по-різному, наприклад Неокатехуменальна Дорога або діти. Тому буде вирішено, чи дозволяти їм модифікувати Службу Божу.

Важливим питанням під час Пленарного засідання буде тема сім’ї. Для виступу запрошено спеціального гостя з Польщі.

Неможливо оминути тему 100-річчя фатімських об’явлень. У кожній дієцезії оголошені спеціальні урочистості з цієї нагоди. Відбудуться коронації статуй у різних містах, зокрема у Довбиші та Крисовичах.

Також єпископи обговорять душпастирство різних спільнот, зокрема, Домашньої Церкви. Про співпрацю богопосвячених і мирян.

Нагадаємо, під час минулого, 47 Пленарного засідання Конференції єпископів, 2017 рік в Україні було оголошено роком об’явлень Фатімської Богородиці.

Фото: о. Олександр Кусий

Джерело: CREDOНазад