Новини

Назад

Текст екологічної енцикліки вже готовий

: 569 2015-04-01 00:00:00

Після інтенсивної праці на минулому тижні енцикліка Папи Франциска на тему охорони довкілля вже готова. Папа анулював усі офіційні зустрічі, аби допрацювати остаточну версію документа.

Текст має бути коротший від Апостольського повчання «Радість Євангелія», яке вважається програмою понтифікату Франциска. Воно вийшло друком у листопаді 2013 року. Нинішня енцикліка вже віддана перекладачам, і на початку літа, найімовірніше в червні або липні, вже має бути оголошена у перекладі найпоширенішими мовами.

Над енциклікою, присвяченою охороні довкілля, Папа працював більше року. В численних висловлюваннях він критикував нищення людиною природи. Зокрема, Франциск говорив: «Людина заволоділа сотвореним і грає роль хазяїна природи, сестри землі. Окрім класичної охорони довкілля йдеться також про екологію людини. Треба охороняти людину від самознищення. Коли ми нищимо природу, вона нищить нас самих. Ніколи про це не забувайте!»

У праці над документом Папі допомагав шерег фахівців з усіх континентів.

Термін публікації енцикліки перед літніми канікулами не випадковий. Франциск прагне оголосити її перед кліматичною конференцією ООН, яка відбудеться з 30 листопада по 11 грудня ц. р. Конференція буде присвячена проекту порозуміння, яке ляже у фундамент угоди щодо запобігання глобальному потеплінню. Угоду заплановано підписати в Парижі. Папа сподівається, що енцикліка матиме вплив на дебати й саму угоду.

Джерело: CREDOНазад