Новини

Назад

Там, де вшановують блаженного Якова Стрепу, там здійснюються чудеса: єпископ Едуард Кава в Лодзі.

: 266 2019-04-06 13:04:22

В парафії Найсвятішого Спасителя в Лодзі, у середу, 3 квітня, відбулася церемонія введення мощей блаженного Якова Стрепи. Урочисту інтронізацію очолив єпископ Едуард.

На початку літургії єпископ передав настоятелю - отцю Гжегожу Клімкевичу - мощі блаженного, які помістили у винятковому релікварії у формі єпископської митри. Форма релікварія вказує на служіння, яке блаженний звершував у Церкві.

- Там, де вшановують блаженного Якова Стрепу, там здійснюються чудеса! – наголосив в проповіді єпископ Едуард Кава - помічник Львівської Архідієцезії.

- Сьогодні Бог дає нам не тільки видимий знак своєї присутності в мощах Бл. Якова, але Бог також дає нам сьогодні відчути його особливу присутність, щоб ми могли знову відкрити для себе, можливо вперше в нашому житті, Бога, як люблячого Батька. - сказав проповідник.

Єпископ, представляючи покровителя Львівської Архідієцезії, сказав: "Блаженний Яків був місіонером, який, живучи бідним францисканцем, мав стосунки з Богом, і Бог діяв через нього. Це не була Його заслуга. Він дозволив діяти Богу і тому був обраний Львівським архієпископом. Церква побачила, що ця людина смиренна, тому що дозволив діяти Богові, тому Бог відкрив Свою славу в Ньому. Коли Яків став апостолом Галичини, ситуація була непростою, було багато язичництва, люди йшли із Церкви. Це були важкі часи, але саме в цей час він став пастирем - батьком, як Отець, що є на небі. Цікаве Його служіння - люблячи свій народ, він рішуче пропагував та поширював культ Євхаристії - поклоніння Пресвятому Таїнству, яке змінило його вірних". - підкреслив львівський суфрган.

Після літургії усі вшанували мощі, а потім митру з мощами блаженного Якова розмістили у бічному вівтарі храму.

Джерело: archidiecezja.lodz.pl

 Назад