Новини

Назад

Святий Шарбель нагадує всім нам, що в хвилину смерті найважливішою буде лише любов», - Архієпископ Мечислав Мокшицький на Харківщині

: 893 2017-10-24 18:36:35

23 жовтня на парафії Божого милосердя і святого Шарблеля у Рогані, що під Харковом, Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський і голова конференції Римо-католицьких єпископів України, освятив скульптуру святого Шарбеля, яка встановлена біля входу до парафії. Скульптура виготовлена і доставлено до Харкова завдяки значним зусиллям маронітської спільноти України.

На урочисту Месу з нагоди освячення фігури святого Шарблеля прибули численні представники маронітської спільноти з Харківщини, Києва, Одеси. До святкувань долучились гості з Лівану, а також Посол Лівану в Україні, Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові пан Януш Яблонський. Разом з архієпископом Мечиславом Святу Месу спіслужив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви Ян Собіло, а також священики Харківського деканату.

«Святими не треба захоплюватися, їх треба наслідувати. Тому ми зібралися сьогодні у Харкові не для того, щоби просто захоплюватись Святим Шарбелем, але наслідувати його, відкриваючи Бога у нашому щоденному житті. Про його святість нам завжди нагадуватиме ця скульптура, споглядаючи на неї можемо замислитись про ту віру, яку він мав і до якої заохочує нас своїм життям», - підкреслив під час проповіді Архієпископ Мечислав Мокшицький.

«Святий Шарбель гаряче закликає нас до життя у повній довірі до Бога, заохочує до молитви, покути і любові до ближнього, закликає до навернення, переміни життя і наслідування Ісуса і частого перебування з Ним. Святий вказує нам на цінності, які є найважливіші в житті людини: любов, сім’ю, прощення. Святий Шарбель нагадує всім нам, що у хвилину смерті найважливішою буде лише любов».

За словами Митрополита, дорога любові, сумлінного життя та святості Шарбеля має стати великим прикладом не лише для спільноти маронітів, але й усі українці мають нагоду ще більше користатися від благодатей цього великого ліванського святого. «Сподіваюсь, що майбутнє України буде розвиватися в багатьох площинах, і це не лише людська справа, але Божа».

Дякуючи почесним гостям та єпископам, голова маронітської спільноти в Україні Еліас Сасін від імені всіх ліванців подякував Митрополиту Мечиславу за постійну опіку, яка відбувається з благословення Маронітського Патріарха Бешар Бутрос ель-Раі. «Ми не будемо нічого робити без Божого благословення і Вашого, щоби не бути в Католицькій Церкві гілками, які не приносять плоду».

Олена КулигінаНазад