Новини

Назад

Свято врожаю в Крисовичах

: 383 2020-09-15 14:22:24

У Крисовичах, поблизу Мостиськ, у неділю, 13 вересня, на подвір’ї санктуарію Фатімської Пресвятої Діви Марії відбулося архідієцезіальне свято врожаю, так звані дожинки.

Ця польська традиція в Україні зберіглась серед вірних римо-католицької церкви. Цього року на свято врожаю приїхали жителі Кришовиць та сусідніх сіл Стрілецьке, Чишки, Пнікут, Мостиська, Судова-Вішня, Тшенець та Мислятичі. Святкування було скромніше, ніж у попередні роки, через пандемію. Без виступів, концертів та ігор, але молитвою люди дякували Богу за врожай землі під час цьогорічного Архідієцезіального Свята Дожинків у Крисовичах. Цього року організаторами свята врожаю були мешканці Тшенець, а наступного року свято врожаю має підготувати парафія зі Стрілецького.

Святу Месу очолював архієпископ Львівський Мечислав Мокрицький.

- Тут, недалеко від кордону з Польщею, разом із усією Львівською архідієцезією ми можемо подякувати Богу за цьогорічний врожай, квіти та плоди, які Бог дарує усім жителям цієї землі. Це наша прекрасна польська традиція, яка збереглася на цих землях. Наші вірні дуже хочуть, щоб цього свята врожаю та подячної Меси ніколи не бракувало. Вірні приносять вінки, красиве зілля, квіти та плоди, - підкреслив Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит.

Анна Гордієвська

Фото Анна Гордієвська

Джерело: kuriergalicyjski.com

 Назад