Новини

Назад

Свято св. Йоанна Антоніо Фаріни в Яворові

: 737 2020-01-16 15:18:02

14 січня 2020 року відбулося літургійне свято св. Йоанна Антоніо Фаріни, засновника Конгрегації сестер-вчительок св. Дороти в парафіяльніяльному храмі в Яворові. Окрім сестер-вчителів св. Дороті, сестри василіанки, які також працюють в Яворові та вірні парафіяльної громади.

Сестри-вчительки св. Дороти багато років працюють в Яворові. Основним завданням сестер є праця з дітьми. Їхня спільнота складається з трьох сестер, які походять з трьох різних країн: сестра Малгожата (полька), с. Іва (бразилійка) та с. Глорія (колумбійка). Минулого року сестри з цієї громади, які раніше працювали в Яворові, розпочали своє служіння в Теребовляньскій парафії на Тернопільщині. Це сестра Анналіса (італійка), сестра Анна (еквадорка) і, нещодавно, сестра Розелі, яка приїхала в Україну з Індії.

Святий Йоанн Антоніо Фаріна (1803-1888) був єпископом італійської дієцезії Тревізо, а потім Вікензи. Його називали "єпископом убогих". Із заснуванням Конгрегації сестер-вчительок св. Дороти, Йоанн Антоніо Фаріна хотів, щоб сестри турбувались про виховання дітей з бідних сімей, а також людей похилого віку та хворих. Як підкреслював отець Маріуш Кравець у своїй проповіді, присутність цієї міжнародної спільноти сестер у Яворові є знаком універсальності Церкви. Мощі св. Ян Антоні Фаріна, які знаходяться в Яворовському храмі, нагадують всім заклик до святості, до якого ми всі покликані.

отець Маріуш КравецьНазад